Застуда у немовляти: симптоми, діагностика, лікування

Prostuda-u-grudnogo-rebenka-01

Гострі респіраторні інфекції (ГРВІ) - найпоширеніші захворювання, якими страждають люди різного віку.  Особливо неприємно, коли застудилося немовля.  Природа цього захворювання і способи його лікування різні, але симптоматика - подібна.

Симптоми простудних захворювань

Першими ознаками застуди у немовляти є висока температура, нежить або кашель.  Залежно від збудника хвороби, локалізація буває різна.  Так, ураженню можуть піддаватися гортань, глотка, нижні дихальні шляхи.  Ознаки застуди у місячної дитини можуть бути явними і зрозумілими для матусі, а можуть бути і прихованими, що, безсумнівно, викликає занепокоєння і тривогу.  Прояв яких ознак можна вважати явним показником для виклику лікаря додому?  

  • Підвищення температури тіла
  • Примхи, плаксивість, занепокоєння
  • Відмова від прийому їжі
  • Розлади кишечнику
  • Нежить і кашель.  

    Крім того, часто застудні захворювання викликають і ураження слизових інших органів: очей, бронхів, лімфовузлів, селезінки.  Іноді на тілі може з'явитися дрібне висипання.

Prostuda-u-grudnogo-rebenka-02

Діагностування захворювання

Перші ознаки застуди у немовляти, такі як незначне підвищення температури або несильний нежить - це тривожні ознаки початку розвитку хвороби.  Не треба думати, що все минеться.  У немовлят застудні захворювання розвиваються стрімко, тому кожна хвилина має велике значення.  Це привід викликати педіатра для огляду маленького пацієнта.  Він визначає характер захворювання, природу збудника і призначає, адекватне віку і стану пацієнта, лікування.

Prostuda-u-grudnogo-rebenka-03

Як лікувати застуду у новонародженого

Коли температура підвищується, організм намагається боротися з патогенними мікроорганізмами.  Однак якщо жар підвищується і досягає показників більше 38 градусів, його необхідно збивати.  Особливо це важливо для дітей, які схильні до судом або погано переносять цей стан.  Чим лікувати новонародженого від застуди, призначає лікар, але для більш легкого перебігу захворювання треба дотримуватися кількох простих, але дуже ефективних правил, які полегшать стан дитини.  Турботливі матусі прагнуть укутати дитинку і бояться протягів в цей період. Це - неправильно.  Кімнату, в якій знаходиться хворий, треба регулярно провітрювати, попередньо відвівши малюка до іншої кімнати.  Треба підтримувати постійну температуру кімнати не більше 20-22 градусів.  Застуда у немовляти і так викликає дискомфорт і жар, а коли матусі дуже тепло вдягають його, тіло не може нормально регулювати температурні показники і малюкові стає гірше.  Тіло повинно дихати, тому лікарі рекомендують використовувати легкий одяг з натуральних волокон.  Для належної терморегуляції рекомендується постійно давати хворому якомога більше рідини: молоко, настої, чаї, чисту воду.  Якщо дитина на грудному вигодовуванні, необхідно регулярно прикладати її до грудей для годування і заспокоєння.  Як лікувати новонародженого від застуди, якщо він на штучному вигодовуванні?  Також, як і на натуральному вигодовуванні, треба часто поїти чистою водою з пляшки або з ложечки.  

Prostuda-u-grudnogo-rebenka-04

Лікування супутніх проявів ГРВІ

Нерідко разом із застудою у місячного малюка розвивається діарея.  У цьому випадку організм втрачає ще більшу кількість рідини, яку необхідно обов'язково заповнювати.  Крім частого пиття рекомендується давати хворому і сольові розчини.  Запалення слизової носа значно ускладнюють дихання під час застуди у дитини 11 місяців або більш ніжного віку.  Для полегшення стану треба застосовувати судинозвужувальні препарати або крем-стики з ефірними маслами для дихання.  Перш ніж купити необхідний медикамент, обов'язково порадьтеся з лікарем, так як препарати для дорослих є шкідливими для дитячого організму, що розвивається.  Лікування застуди у немовляти обов'язково повинно супроводжуватися таким препаратами, так як ускладнене дихання інколи унеможливлює процес годування: дитинка не може смоктати молоко.  Застуда у дитини 10 місяців може мати в якості ускладнення розвиток отиту (запалення середнього вуха).  Прийом судинозвужувальних засобів на початковому етапі захворювання може перешкоджати виникненню отиту.  Батьки повинні знати, що тривале вживання цих медикаментів може викликати і зворотній ефект, коли слизова запалиться ще сильніше.  Тому, перш ніж лікувати немовля при застуді судинозвужувальними засобами, необхідно ознайомитися з інструкцією і дізнатися безпечний період прийому.  Застуда у немовляти, яка супроводжується кашлем, ні в якому разі не повинна лікуватися сиропами, так як їх давати можна лише після 6 місяців.  Не треба ризикувати здоров'ям дитини і займатися самолікуванням, особливо в дуже ніжному віці.  Лікування застуди у місячного малюка має відбуватися лише у супроводі лікаря.  Лище фахівець здатний визначити необхідні медикаментозні препарати, курс лікування і його тривалість.

Наскільки стаття була для Вас корисна

(2 votes, average: 3,50 out of 5)
Loading...

немає відгуків

Залиште відгук