Закрепи у дітей: причини і лікування. Біфідобактерії при закрепах

zapor-01

Під закрепом маються на увазі проблеми з випорожненням шлунка, і, якщо дорослі люди усвідомлюють і контролюють процес, то у маленьких дітей, особливо немовлят, з цим виникають труднощі. Іноді батьки дитини не в змозі визначити, чи нормалізований стілець у їхнього малюка, і сказати про себе діти можуть лише криком. При цьому, запори у маленьких дітей - часте явище: близько 30% всіх немовлят страждають цим.  

З віком склад і періодичність стільця у немовлят змінюється, і батьки повинні стежити за цим, щоб вчасно помітити ознаки хвороби. У перші місяці життя немовлята випорожнюються мимоволі, і, як правило, стільки разів, скільки їх годують. Щоб уникнути затримок, батькам буває достатньо дотримуватися режиму в годуванні малюка.  Діти, що переходять на тверду їжу, випорожнюються рідше, але все ще хоча б один раз на день. Після трьох років вони вже, як правило, можуть контролювати позиви сходити по великому, і частота випорожнення зменшується до кількох разів на тиждень. Якщо малюк ходить по великому рідше, ніж вказано, це вже ознака запору.  

Не менш важливим сигналом для батьків повинна стати консистенція виділень. У новонароджених стілець нагадує кашку, з віком він стає щільніше, але не занадто.  Ущільнені і жорсткі виділення для маленьких дітей не нормальні - потрібно негайно починати лікування. Напруга дитини під час туалету - ще один симптом.  

Prostuda-u-grudnogo-rebenka-02

Причини і види закрепів у у дітей

Перш ніж почати лікування, необхідно з'ясувати вид запору, яким страждає дитина. За характером хвороби вони бувають гострими і хронічними:

  • Гострі запори характеризуються затримками на день або більше, в залежності від віку. Причинами є вплив на організм препаратів, стресових ситуацій або ж інфекцій. Гострий запор, як правило, зникає, якщо виявити і усунути причину.  
  • Хронічні закрепи частіше властиві маленьким дітям, і обумовлені тим, що робота організму ще не повністю налагоджена. Іноді постійні запори у дитини бувають наслідком прийому антибіотиків і руйнування мікрофлори кишечника. Треба мати терпіння: дотримуватися дієти і виконувати рекомендації лікаря протягом довгого часу, щоб усунути хронічний запор у дітей.  

Причини затримок виділень різноманітні - від психологічних проблем, до хвороб кишечника. Виділяються наступні види:

  • Функціональні - найчастіший вид запорів, зустрічається як у дітей, так і у дорослих.  Він викликаний неправильною роботою шлунково-кишкового тракту, або сторонньою хворобою. Причиною функціонального закрепу може стати неправильне харчування, отруєння або алергія - в загальному, порушення обміну речовин від самого початку. Недолік або надлишок рідини в організмі теж ускладнюють роботу кишечника. Частою причиною стає дисбактеріоз у малюка, тобто, порушення балансу мікроорганізмів в шлунково-кишковому тракті. Це буває надлишок шкідливих бактерій, інфекція, що потрапила ззовні, або, навпаки, нестача ферментів, що перетравлюють їжу. Часто мікрофлора кишечника у дітей порушується в результаті прийому антибіотиків. Запори також з'являються як симптом іншої хвороби, або ж в результаті ураження нервів. Надмірна стимуляція кишечника різними препаратами або клізмами призводить до відвикання організму самостійно спорожняти шлунок.  
  • Органічні - такі виявляються рідко, оскільки вони - наслідок вродженої аномалії. Їх не можна виправити, хіба що шляхом хірургічного втручання, і проявлятися проблеми починають з раннього віку. Лікування кишечника в дітей у цьому випадку майже завжди пов'язане з хірургічним втручанням.  
  • Епізодичні, минущі запори - найбезпечніший вид, викликаний одиничним отруєнням або хворобою. Проходить досить швидко, при належному догляді і усуненні причини. Зазвичай він з'являється після того, як малюк «з'їв щось не те» і проходить наступного ж дня.  
  • Психологічний - він з'являється лише у дітей, які вже навчилися контролювати спорожнення шлунка. В силу різних причин (сором, незручність, стрес), малюк не хоче або боїться йти в туалет по великому, стілець залишається всередині і ущільнюється, завдаючи, при виході, неприємні відчуття. Як правило, психологічні запори пов'язані з різкою зміною обстановки (малюк вперше пішов в садок, в школу). Від батьків в даному випадку потрібна підтримка і роз'яснення, чому потрібно завжди вчасно ходити в туалет по великому.  
chto-delat-kogda-u-rebenka-bolit-gorlo-05

Що робити, коли у дитини закреп

Основними ліками від запору є дієта, що включає в себе злаки і велику кількість овочів і фруктів. Залежно від причини, рекомендації до раціону змінюються. Також рекомендується режим і легкі фізичні навантаження, що стимулюють обмін речовин.  При дисбактеріозі у дітей, котрі нещодавно приймали антибіотики, використовуються пробіотики, що відновлюють мікрофлору організму. Біфідобактерії корисні для дітей при запорах, викликаних дисбактеріозом.

 

Наскільки стаття була для Вас корисна

(Поки оцінок нема)
Loading...

немає відгуків

Залиште відгук