Закрепи у дітей: причини і лікування. Біфідобактерії при закрепах

zapor-01

Під закрепом маються на увазі проблеми з випорожненням шлунка, і, якщо дорослі люди усвідомлюють і контролюють процес, то у маленьких дітей, особливо немовлят, з цим виникають труднощі. Іноді батьки дитини не в змозі визначити, чи нормалізований стілець у їхнього малюка, і сказати про себе діти можуть лише криком. При цьому, запори у маленьких дітей - часте явище: близько 30% всіх немовлят страждають цим.  

З віком склад і періодичність стільця у немовлят змінюється, і батьки повинні стежити за цим, щоб вчасно помітити ознаки хвороби. У перші місяці життя немовлята випорожнюються мимоволі, і, як правило, стільки разів, скільки їх годують. Щоб уникнути затримок, батькам буває достатньо дотримуватися режиму в годуванні малюка.  Діти, що переходять на тверду їжу, випорожнюються рідше, але все ще хоча б один раз на день. Після трьох років вони вже, як правило, можуть контролювати позиви сходити по великому, і частота випорожнення зменшується до кількох разів на тиждень. Якщо малюк ходить по великому рідше, ніж вказано, це вже ознака запору.  

Не менш важливим сигналом для батьків повинна стати консистенція виділень. У новонароджених стілець нагадує кашку, з віком він стає щільніше, але не занадто.  Ущільнені і жорсткі виділення для маленьких дітей не нормальні - потрібно негайно починати лікування. Напруга дитини під час туалету - ще один симптом.  

Prostuda-u-grudnogo-rebenka-02

Причини і види закрепів у у дітей

Перш ніж почати лікування, необхідно з'ясувати вид запору, яким страждає дитина. За характером хвороби вони бувають гострими і хронічними:

  • Гострі запори характеризуються затримками на день або більше, в залежності від віку. Причинами є вплив на організм препаратів, стресових ситуацій або ж інфекцій. Гострий запор, як правило, зникає, якщо виявити і усунути причину.  
  • Хронічні закрепи частіше властиві маленьким дітям, і обумовлені тим, що робота організму ще не повністю налагоджена. Іноді постійні запори у дитини бувають наслідком прийому антибіотиків і руйнування мікрофлори кишечника. Треба мати терпіння: дотримуватися дієти і виконувати рекомендації лікаря протягом довгого часу, щоб усунути хронічний запор у дітей.  

Причини затримок виділень різноманітні - від психологічних проблем, до хвороб кишечника. Виділяються наступні види:

  • Функціональні - найчастіший вид запорів, зустрічається як у дітей, так і у дорослих.  Він викликаний неправильною роботою шлунково-кишкового тракту, або сторонньою хворобою. Причиною функціонального закрепу може стати неправильне харчування, отруєння або алергія - в загальному, порушення обміну речовин від самого початку. Недолік або надлишок рідини в організмі теж ускладнюють роботу кишечника. Частою причиною стає дисбактеріоз у малюка, тобто, порушення балансу мікроорганізмів в шлунково-кишковому тракті. Це буває надлишок шкідливих бактерій, інфекція, що потрапила ззовні, або, навпаки, нестача ферментів, що перетравлюють їжу. Часто мікрофлора кишечника у дітей порушується в результаті прийому антибіотиків. Запори також з'являються як симптом іншої хвороби, або ж в результаті ураження нервів. Надмірна стимуляція кишечника різними препаратами або клізмами призводить до відвикання організму самостійно спорожняти шлунок.  
  • Органічні - такі виявляються рідко, оскільки вони - наслідок вродженої аномалії. Їх не можна виправити, хіба що шляхом хірургічного втручання, і проявлятися проблеми починають з раннього віку. Лікування кишечника в дітей у цьому випадку майже завжди пов'язане з хірургічним втручанням.  
  • Епізодичні, минущі запори - найбезпечніший вид, викликаний одиничним отруєнням або хворобою. Проходить досить швидко, при належному догляді і усуненні причини. Зазвичай він з'являється після того, як малюк «з'їв щось не те» і проходить наступного ж дня.  
  • Психологічний - він з'являється лише у дітей, які вже навчилися контролювати спорожнення шлунка. В силу різних причин (сором, незручність, стрес), малюк не хоче або боїться йти в туалет по великому, стілець залишається всередині і ущільнюється, завдаючи, при виході, неприємні відчуття. Як правило, психологічні запори пов'язані з різкою зміною обстановки (малюк вперше пішов в садок, в школу). Від батьків в даному випадку потрібна підтримка і роз'яснення, чому потрібно завжди вчасно ходити в туалет по великому.  
chto-delat-kogda-u-rebenka-bolit-gorlo-05

Що робити, коли у дитини закреп

Основними ліками від запору є дієта, що включає в себе злаки і велику кількість овочів і фруктів. Залежно від причини, рекомендації до раціону змінюються. Також рекомендується режим і легкі фізичні навантаження, що стимулюють обмін речовин.  При дисбактеріозі у дітей, котрі нещодавно приймали антибіотики, використовуються пробіотики, що відновлюють мікрофлору організму. Біфідобактерії корисні для дітей при запорах, викликаних дисбактеріозом.

 

Читати ще статті:

adorable-baby-baby-girl-208156-2-compressor

Пелюшковий дерматит у дітей: особливості діагностики, принципи профілактики та лікування

halykoo

У статті подана інформація про основні причини розвитку пелюшкового дерматиту у дітей. Наводяться власні результати ефективності лікування пелюшкового дерматиту у 39 дітей віком від 1 до 17 міс. Дослідження проводилося в двох групах, які відрізнялися застосованим зовнішнім лікуванням: в основній групі застосовувався крем- Дитячий крем-спрей від опрілостей під підгузник з оксидом цинку Халіку®, в групі порівнянняи – дитяча присипка.

(1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

Наскільки стаття була для Вас корисна

(No Ratings Yet)
Loading...

немає відгуків

Залиште відгук