Яку температуру можна збивати дитині та коли це робити. Причини високої температури

sbivat-temperaturu-00

Температура є симптомом різних захворювань. Прояв гарячки у дітей не повинен викликати у батьків панічний стан і бажання негайно нормалізувати температуру. Лихоманка не є хворобою сама по собі, а лише однією із симптомів. Не варто поспішати та давати дитині жарознижувальні препарати. Підвищена температура тіла малюка – ознака боротьби організму з існуючою інфекцією. Тому зниження температури тіла за допомогою медикаментів призведе до сповільнення одужання та ускладнення постановки діагнозу. Проте розрізняють й такі хвороби та ситуації, коли високу температуру у дитини потрібно збивати.

Коли слід дієво реагувати на підвищену температуру у дитини?

Чи треба одразу зменшувати температуру тіла у малюка чи слід почекати, залежить від безлічі факторів. На прийняття рішення впливають характер хвороби, вік дитини, показники температури тіла. Далі розглянемо ситуації, ігнорування яких призводять до ускладнень.

sbivat-temperaturu-01

Розрізняють декілька типів температури тіла людини: субфебрильна (до 38 градусів), фебрильна (38-39 градусів), висока температура (39-41 градуса) і гіперпірексія (вище 41 градуса). Висока температура вже сама по собі несе загрозу життю людини, а субфебрильна – ні. Мінімізація ризиків досягається зменшенням гарячки, після чого вона переходить до стадії фебрильних показників. Те, яку температуру потрібно збивати дитині, залежить від її віку: для дітей старшого віку (школярі) критичної позначкою стає відмітка 38.5, а 4-річних малюків – 38 градусів.

sbivat-temperaturu-02

Судоми – це основна небезпека при підвищенні температури. Дитина, схильна до них, не повинна піддаватися зміні температури навіть до 37 градусів. Симптомами судом є холодні руки і ноги при гарячому тілі. Різке підвищення температури у дітей, яким ще не виповнилося одного року, також є однією з ознак можливої появи судом. Для того, аби їх уникнути, необхідно давати дитині додаткову кількість пиття та вчасно провітрювати приміщення.

sbivat-temperaturu-03

Погане самопочуття, скарги малюка на біль, озноб – все це сигналізує про те, що малечі потрібно не лише давати жарознижувальні препарати, але й вести на обстеження до лікаря. Якщо 3-річна дитина, яку мучить лихоманка, весь час плаче – це теж дзвіночок для того, аби діяти.

sbivat-temperaturu-04

Пронос або блювання на додаток до гарячки. Для забезпечення швидкого виведення інфекції з тіла й одужання, рекомендується давати дитині багато рідини. Пронос і блювота, які супроводжують хворобу, призводять до втрати тілом вологи. Недостатня кількість вологи в організмі призводить до погіршення стану хворого, викликаючи непритомний стан.

sbivat-temperaturu-05

Фебрильна температура не загрожує життю дитини. Але якщо вона тримається довше трьох діб і не спадає – це привід звернутися за консультацією до педіатра.

sbivat-temperaturu-06

Хронічні захворювання серця разом з високою температурою тіла вкрай небезпечні для життя малюка. Незалежно від віку дитини, необхідно зменшувати температуру до досягнення позначки 38 градусів. До дитини, якій ще не виповнилося 1 року, застосовують ті ж самі принципи.

Отже, яку температуру можна і треба збивати дитині, і коли – з'ясовано. Проте слід пам’ятати ще й як це робити. Неправильний підхід може нашкодити малечі.

sbivat-temperaturu-07

Що робити при високій температурі у дитини?

Більшість хвороб, симптомом яких є гарячка, можна вилікувати без втручання лікарів, якщо лікувати правильно. В першу чергу лікарі рекомендують пити якомога більшу кількість води. Одна з головних причин високої температури у дітей - це прискорений обмін речовин. Тобто з організму швидше виводяться віруси, бактерії. Додаткове пиття сприяє додатковому виведенню води (через сечу та потовиділення), що прискорює звільнення організму від інфекції. Не рекомендується вкутувати дітей, бо це може призвести до перегріву тіла. Існують методи, за допомогою яких можна впливати ззовні – це обтирання тулуба та вживання різних медикаментів. Використовувати останні потрібно обережно, за попередньою консультацією з лікарем. Бездумно та самостійно призначати дитині жарознижувальні препарати не можна, оскільки це призводить до втрати імунітету. Останнє, в свою чергу, може викликати тривалі та часті захворювання в майбутньому.

Відповідальний підхід до вимірювання температури – запорука успішності лікування. Нормальною температурою тіла у дітей є 36.6 градусів. Вимірюється вона медичним термометром у пахвовій западині. Ротові чи ректальні термометри мають свої показники норми.

Щоб безпечно зменшити підвищену температуру, рекомендується вдаватися до м'яких методів впливу – обтирання вологим рушником замість занурення хворого в холодну воду (чи прикладання до шкіри льоду). Одними з кращих засобів для зменшення підвищеної температури у дітей вважаються відвари з трав і цілющі чаї.

Наскільки стаття була для Вас корисна

(No Ratings Yet)
Loading...

немає відгуків

Залиште відгук