Яку температуру не можна збивати дитині. Що означає температура 37 у дитини

kakyu-temperaturu-nelzia-sbivat-u-rebenka-01

Матусі нерідко стикаються з тривожною ситуацією – висока температура у дитини. Перше питання: як збити? Чи завжди треба протидіяти лихоманці? Тобто, яку температуру не можна знижувати дитині?

Фахівці стверджують, що гарячка, жар (саме такі терміни можна зустріти в наукових джерелах, коли мова йде про високу температуру) – це ознака виникнення проблеми зі здоров'ям, що підказує батькам про «атаку» малюка вірусами чи бактеріями. Через активне розмноження останніх виникає запалення, імунітет починає боротьбу з «непроханими гостями». У дитини підвищується температура, яка не знижується сама собою.

Це побічний ефект від боротьби організму із хворобою.

На питання «Чи потрібно знижувати температуру 39 градусів у дитини?» педіатри здебільшого дають негативну відповідь. Адже в такому стані збудники інфекцій не можуть розмножуватися, і малюк одужує.

Хоча, лихоманка буває різною, і не завжди стан здоров'я маленького пацієнта дозволяє ігнорувати жар.

Що може спровокувати гарячку в дітей різного віку?

 • вірусні/бактеріальні інфекції;
 • початкова стадія росту (прорізування) зубів;
 • алергія;
 • стрес;
 • надмірне закутування малюка;
 • перегрів тіла через надмірне перебування на сонці.
kakyu-temperaturu-nelzia-sbivat-u-rebenka-02

Яку температуру не можна збивати дитині?

Отже, у дитячому організмі зміни температурного режиму можуть бути викликані багатьма причинами. Тіло малюка досить чутливе до зовнішніх чинників, тому може реагувати жаром на нервове збудження, алергію чи тривалі сонячні ванни.

Наприклад, у дитини температура +37 °C. Чи потрібно з нею боротися? Лікарі відповідають, що в таких діях немає потреби, бо симптом вказує на початок розвитку вірусного захворювання. Зниження температури шляхом медикаментозного втручання може завадити внутрішнім процесам організму, які спрямовані на боротьбу із хворобою. До того ж, якщо знизити високу температуру до приїзду лікаря, то клінічна картина буде неточною, а педіатру буде складніше провести медичний огляд хворого.

Температура у дитини 37 °C і без додаткових симптомів? Її може викликати фізична активність, особливо якщо дитина нечасто займається спортом; нервове перенапруження; переїдання (здатне підняти температуру тіла до позначки 37 °C). В такому випадку варто трохи почекати та забезпечити малюку спокій, а потім повторно виміряти температуру.

Важливо: якщо у юного пацієнта з усіма симптомами грипу термометр завмер на позначці 36,6-36,8 - це ознака слабкого імунітету.

Коли температури тіла в дитини складає 38-38,3 °C та наявні інші симптоми, характерні для ГРВІ, необхідно поспостерігати за хворим. Якщо температура не піднімається вище 38,5 – її можна не збивати, тому що вона прискорює боротьбу із вірусами.

kakyu-temperaturu-nelzia-sbivat-u-rebenka-03

Висока температура, що становить небезпеку для малюків

Температура 37-38 градусів, що тримається довше, ніж 4 дні, може занепокоїти батьків. Такий жар говорить про присутність інфекції. У разі виникнення такої ситуації необхідно отримати консультацію фахівця.

Температура в межах 39-41 градусів потребує негайного втручання. Вона може спровокувати в малюка судоми та проблеми з боку серцево-судинної системи.

Температура тіла 41 градус і вище вкрай небезпечна для життя! Такий жар здатен призвести до незворотних змін у мозку, і навіть викликати летальний кінець. Висновок: потрібно терміново викликати невідкладну допомогу!

kakyu-temperaturu-nelzia-sbivat-u-rebenka-04

Як боротися з гарячкою у дитини

Причини виникнення лихоманки та показники температури, що можна ігнорувати, визначені. І все ж, які засоби для зниження підвищеної температури тіла в дитини використовують, незважаючи на вік? Якщо показник термометра виходить за межі допустимого діапазону (наприклад, для малечі віком 6 років), можна спробувати такі методи:

 • роздягнути та обтерти тіло злегка теплою водою. Не потрібно кутати дитину;
 • зробити компрес із додаванням оцту;
 • запропонувати теплі напої (це може бути напій із шипшини, неміцний чай або морс).

Як знизити температуру 39 градусів у малюка, якщо спостерігається сильний озноб? Для діток будь-якого віку (від 1 до 7 років і старше) використання вищезгаданих «водних процедур» робити не можна. Це спровокує появу небажаних наслідків – спазмів. Малюка потрібно вкрити теплою ковдрою та зачекати деякий час: він зігріється й почнеться процес потовиділення.

Щодо використання жарознижуючих препаратів, діють такі правила:

 • при високій температурі дітям не можна давати ліки, що містять у складі ацетилсаліцилову кислоту;
 • для зниження температури можна використовувати ліки з ібупрофеном та парацетамолом;
 • застосовувати лише ті медичні засоби, які призначені для дітей;
 • в жодному разі не ігнорувати дозування ліків та давати їх дитині згідно призначення лікаря та інструкції до застосування.

Наскільки стаття була для Вас корисна

(No Ratings Yet)
Loading...

немає відгуків

Залиште відгук