Визначення причин, лікування кашлю та болю в горлі у дитини

gorlo-i-kashel-01

Червоне горло і сухий кашель у дитини - найчастіші скарги батьків. Причини виникнення захворювання можуть бути різні, тому діагностика і призначення лікуючих процедур може проводитися лише лікарем. Що слід знати батькам, які зіткнулися із захворюванням горла у дітей?  

У дитини кашель і болить горло: можливі причини

Болісні відчуття в гортані і напади відкашлювання можуть бути симптомами багатьох хвороб, у тому числі й інфекційного характеру. Іноді від точності і швидкості визначення вірного діагнозу і початку вживання лікарських препаратів може залежати подальший розвиток захворювання, виникнення ускладнень або навіть життя маленького пацієнта. Тому,  якщо у дитини заболіло горло, не втрачайте час на роздуми і зверніться за професійною допомогою. Розвиток хвороби в маленькому організмі відбувається дуже швидко, і ризик ускладнень може з'явитися вже за декілька годин після прояву перших симптомів. Причиною може бути те, що імунна система не повністю сформована і не здатна абсолютно захистити малюка від патогенної мікрофлори.  У дитини кашель і болить горло. Що робити? У першу чергу, визначити причину. Фактори, що викликають прояв цих симптомів:

 • Слабкий імунітет
 • Контакт з хворими людьми або дітьми
 • Переохолодження
 • Вживання холодної рідини
 • Зміна температурних режимів
 • Непровітрені приміщення
 • Антисанітарні й погані гігієнічні умови
 • Перенапруження голосових зв'язок (заняття співом, крики)
 • Інше.

Якщо присутні часті рецидиви хвороби, потрібно повністю усунути фактор, який її провокує. Захворювання, що супроводжуються червоним горлом і кашлем у дитини:

 Ангіна - набряк ротоглотки і мигдаликів, наявність нальоту, висока температура, збільшення лімфатичних вузлів, осілість голосу.

Ларингіт - першіння в горлі, сухий кашель, що переходить у вологий, наявність мокротиння при відхаркуванні, охриплість, температура не вища 37,5 градусів.  

Фарингіт - больові відчуття в гортані при спробах вдихнути і при ковтанні, відсутність жару або фебрильна температура, першіння.  

Тонзиліт - печіння в мигдалинах, відсутнє почервоніння горла, але є біль, важко ковтати, поганий запах з рота, поганий апетит, головний біль, блювота, судоми.  

ГРВІ - безсоння, відсутність апетиту, набряк слизової гортані і носоглотки, жар, нежить, першіння.  

Усі ці симптоми значно погіршують якість життя маленького пацієнта. Коли у дитини червоне горло і кашель, батьки намагаються максимально швидко позбавити його від цього стану. Правильним рішенням є негайний візит до лікаря.

gorlo-i-kashel-02

У дитини кашель і болить горло: лікування

Медикаментозний супровід лікування визначається лише після точного діагностування збудника захворювання, і призначається фахівцем. Однак, батьки можуть значно полегшити стан малюка і допомогти йому швидше перемогти хворобу. Прийоми загальної терапії: промивання носоглотки спеціальними сольовими або антисептичними препаратами, фізіотерапевтичні процедури, імуномодулююча терапія комплексної дії. Полегшити загальний стан хворого цілком можуть допомогти і народні засоби. Вони можуть застосовуватися як допоміжні, і ні в якому разі, як основні методи лікування. До них відносяться:

 • Полоскання трав'яними настоями
 • Інгаляції
 • Ароматерапія
 • Вживання трав'яних чаїв і компресів
 • Інше.

Не варто зловживати народними засобами, оскільки вони застосовуються виключно для підвищення рівня опору дитячого організму і підвищення тонусу. В якості самостійного лікування вони не підходять. Не займайтеся небезпечним самолікуванням: втратите дорогоцінний час, ризикуючи здоров'ям своєї дитини. Особливо це стосується немовлят та дітей молодшого віку. Якщо у дитини болить горло при кашлі, перед прийомом будь-яких трав'яних засобів переконайтеся, що у малюка немає алергії на них. Щоб біль у горлі при кашлі в дитини пройшов швидше, окрім прийому ліків і полоскань треба правильно доглядати за малюком. Обмежте його активність постільним режимом. Якщо жар відсутній, а на вулиці гарна погода, можна організувати нетривалу прогулянку - це підвищить настрій дитині і дозволить подихати чистим повітрям.  Дотримуйтеся дієти: кашки, супчики, сирок, котлетки і риба на пару, і давайте багато різноманітних рідин: киселі, компоти, молоко, вода. Важливо, щоб усе, що малюк їсть і п'є, було теплим, а не гарячим або холодним. Спільна робота лікаря і батьків здатна за мінімальні терміни перемогти будь-яку хворобу.

 

Наскільки стаття була для Вас корисна

(1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

немає відгуків

Залиште відгук