У дитини постійно червоне горло. Як лікувати дитину при частих болях в горлі

krasnoe-gorlo-01

За словами лікарів, біль відноситься до універсальної реакції людини, оскільки вона сигналізує про якісь збої у функціонуванні організму. Але, коли такий симптом виникає у малюків, мами починають панікувати. Якщо у дитини часто болить горло - це однозначний привід звернутися до педіатра. Чому з'являється біль, як на неї реагувати, які профілактичні заходи застосовувати - про це далі.  

Чому у дитини часто болить горло

Згідно із статистикою, поширеними причинами виникнення неприємних і хворобливих відчуттів у горлі є: гостра інфекція (як вірусна, так і бактеріальна), гострий тонзиліт (або загострення хронічного), гострий фарингіт. Не можна також виключати травму і дифтерію. Якщо у дитини часто болить горло, це може бути наслідком ослабленого імунітету. За такої умови, будь-яке переохолодження організму провокує запалення слизової горла, оскільки воно більш вразливе до респіраторних інфекцій.

chto-delat-pri-angine-03

Почервоніння слизової

Скарги батьків на те, що у дитини постійно червоне горло, свідчать про неповністю вилікуваний  ГРЗ (ГРВІ) або про хронічний тонзиліт. Запальні процеси в горлі можуть бути і реакцією на холодну рідину, дим цигарок (якщо палять у квартирі), забруднене шкідливими речовинами повітря (транспортні або промислові викиди).  

chto-delat-kogda-u-rebenka-bolit-gorlo-01

Постійно болить горло

У дитини, як і у дорослого, постійний біль - тривожний знак. Постійні болі в горлі здатні завдати великої шкоди малечі. Це і поширення інфекції далі, і абсцес мигдалин, і хвороби нирок. Тому, такий симптоматичний прояв вимагає допомоги фахівців.  Діагностика захворювання на ранній стадії розвитку допоможе запобігти ускладнення.  

халику врач осматривает горло ребенка

Лікування і профілактика

Боротьба батьків з джерелом болю в горлі у малюка не повинна бути самостійною.  Коли у дитини постійно болить горло, не потрібно ґрунтуватися на власному досвіді лікування або на досвіді знайомих. Вдаватися до додаткової терапії вдома (наприклад, використання народних засобів) можна виключно після рекомендацій фахівця. Самолікування може завдати великої шкоди хворому. Для вирішення проблем з горлом (вірусних, бактеріальних), лікар може призначити відповідні ліки.  Для полегшення больових відчуттів можуть застосовуватися анальгетики. Спеціальні льодяники, аерозолі, таблетки для розсмоктування виконують допоміжну функцію.  

u-rebenka-bolit-gorlo-01

Чим допомогти вдома?

Полоскання горла і відвари з трав забезпечать антисептичну дію. Але ніякі заходи не зможуть надати необхідного ефекту, якщо не буде дотримано базових правил: підтримка певного мікроклімату в приміщенні (особливо в кімнаті у дитини);  дотримання гігієни порожнини рота, тіла;  організація режиму сну і відпочинку;  повноцінне харчування.  Коли у дитини часто болить горло, мама і тато зобов'язані задатися не лише питанням, «як лікувати?», а й «що ми робимо не так?».  Така ознака може свідчити про неправильне лікування: або батьки не дотримуються всіх розпоряджень лікаря, або першопричиною болю є щось інше. Хвороби органів шлунково-кишкового тракту також можуть викликати подібний симптом. Тому, якщо терапія не дає поліпшення, необхідно пройти ще один огляд. Симптом «у дитини часто болить горло» може мати різну природу. Коли малюк не вміє говорити, то дорослі можуть його відмову від їжі і невелике підвищення температури тіла прийняти за прояв респіраторного захворювання. Хоча подібні ознаки можуть свідчити про прорізування зубок. Лікувати такий стан немає потреби.  Достатньо буде застосування частого пиття і прорізувача. Систематичну біль іноді викликає алергія.  У такому випадку, візит до лікаря-алерголога є обов'язковим. Після обстеження він дає вказівки про те, як лікувати дитя.  

 

Основа профілактики - не лікувати від чого-небудь, а підтримувати здоровий стан.  Оскільки більша частина хвороб горла провокується впливом інфекції, то захист дитячого організму полягає в наступному:

  • уникати спілкування з хворими людьми (часто зараження відбувається в лікарні);
  • дотримуватися гігієни рук;  
  • провітрювати приміщення і не допускати сухості повітря, виходити на прогулянки;
  • збалансовано харчуватися;
  • одягатися, відповідно віку дитини і погоді.  

Якщо виконувати описані профілактичні дії, то у дитини буде набагато рідше виникати такий симптом, як біль у горлі.

 

Читати ще статті:

adorable-baby-baby-girl-208156-2-compressor

Пелюшковий дерматит у дітей: особливості діагностики, принципи профілактики та лікування

halykoo

У статті подана інформація про основні причини розвитку пелюшкового дерматиту у дітей. Наводяться власні результати ефективності лікування пелюшкового дерматиту у 39 дітей віком від 1 до 17 міс. Дослідження проводилося в двох групах, які відрізнялися застосованим зовнішнім лікуванням: в основній групі застосовувався крем- Дитячий крем-спрей від опрілостей під підгузник з оксидом цинку Халіку®, в групі порівнянняи – дитяча присипка.

(1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

Наскільки стаття була для Вас корисна

(No Ratings Yet)
Loading...

немає відгуків

Залиште відгук