Температура у дитини — чи потрібно квапитись її збивати і як це зробити?

temperatura-00

Температура у дитини – справжній виклик для молодих батьків. Подібні ситуації зазвичай штовхають тата й маму на використання всіляких методів лікування. Це й придбання жарознижувальних засобів, лікування з використанням методів народної медицини або вживання антибіотиків. Найголовніше в такому випадку - зберігати спокій, аби правильно визначити причини цього симптому. Перш за все необхідно знизити температуру тіла у дитини, а потім звернутися до лікаря-педіатра.

Висока температура тіла у дитини

Гарячка у дитини характеризує стан організму, при якому відбувається активізація імунологічного захисту дитини у відповідь на дію патогенних подразників. Причиною можуть бути запальні процеси чи інфекційні хвороби. Усування високої температури тіла, просто як симптому, не позбавить дитину від причини нездужання. Це не є вирішенням проблеми, тому вона може перейти на іншу стадію, яка призведе до загострення ситуації. Не зважати на лихоманку не можна. Визначити ступінь серйозності ситуації та свої наступні кроки батькам допоможуть показники температури тіла дитини:

СУБФЕБРИЛЬНА

до 39 градусів

ФЕБРИЛЬНА

до 41 градуса

Якщо у дитини виявлений сильний жар, треба пам’ятати, що імунітет малечі ще не достатньо міцний для тривалої боротьби. Як результат – може статися посилення запальних процесів чи виникнення нових ускладнень. В такому разі необхідно не зволікати та звернутися до найближчої поліклініки або викликати швидку допомогу.

929253

Причини виникнення гарячки

Існує чимало причин, через які у дитини може виникнути лихоманка. Найчастіше це симптом інфекційної хвороби чи запального процесу. Імунітет малечі так відповідає на появу інфекції, та запобігає подальшому поширенню вірусу. Озноб, підвищена температура тіла дитини – такі ознаки можуть бути наслідком зробленого напередодні щеплення, отримання травми або навіть результатом перенесеного серйозного емоційного потрясіння. У подібних випадках можна використати наявні вдома засоби, щоб зняти жар у дитини. Треба накласти компрес, який можна зробити з мокрого рушника, приготувати теплий напій, зробити обтирання. Якщо окрім гарячки у дитини спостерігаються кашель чи спазми, судоми, то таке лікування застосовувати не можна. В такому випадку необхідно якнайшвидше звернутися за консультацією лікаря за телефоном чи викликати швидку допомогу.

735_Sick_Baby

Що робити, коли у дитини лихоманка?

Найбільш дієвий засіб при гарячці – вживати велику кількість рідини (для профілактики зневоднення організму) та регулярно провітрювати приміщення. Повітря в кімнаті дитини, що страждає від підвищеної температури тіла, не повинне перевищувати позначку 22 градусів за Цельсієм. Треба пам’ятати, що висока температура повітря в приміщенні може викликати ускладнення процесу дихання та заважати охолодженню тіла дитини. Неправильний догляд за хворим уповільнює процес одужання. Складне дихання, посилення потовиділення призводять до того, що організм дитини в умовах кисневої недостатності не має достатньо сил для боротьби з хворобою.

Якщо дитині тільки-но виповнився рік, то існує кілька порад по догляду за нею:

temperatura-02

Необхідно звернути увагу на зовнішній прояв гарячки у дитини. Треба визначити, що конкретно турбує малюка: чи є сухість у роті, чи дитина плаче, чи змінилася температура шкіри, чи вона погано спала, чи має млявий стан;

Необхідно припинити прийом препаратів, які не покращують стан хворої дитини, та звернутися за консультацією до педіатра;

temperatura-03
temperatura-04

Не треба вкривати малечу теплою ковдрою, бо це може призвести до погіршення ситуації та ускладнити дихання;

Потрібно виключити з раціону дитини м'ясо, сіль, солодощі. Коли імунітет малечі знизився внаслідок хвороби, то вживання цих продуктів негативно впливає на процес одужання.

temperatura-05

Якщо перераховані методи не допомагають і жар у дитини не зникає впродовж декількох днів, то необхідно записатися на прийом до лікаря, пройти необхідне обстеження. Крім основних факторів, таких як тривала лихоманка, судоми, кашель, у дитини може з'явитися висип, запалення, свербіж, діарея, прогресуючі головні болі. Тому без втручання лікарів тут не обійтися.

temperatura-06

Які методи зниження температури застосувати для дитини?

Існує цілий ряд методів, що допоможуть зрозуміти, яким чином можна знизити температуру тіла. Підбір ліків треба робити з урахуванням можливої реакції на них дитини, а також після обов’язкової консультації з лікарем.

Ректальні супозиторії здатні забезпечити швидке всмоктування препарату у кров, що пришвидшить його дію на організм дитини. Суспензії, сиропи, - дуже популярні форми ліків, але їх позитивний вплив на несформований організм малечі може бути сумнівним, через те, що до складу входять барвники. Останні здатні викликати алергічні реакції. Таблетки та капсули – класичні методи зниження високої температури тіла дитини.

Батькам треба пам’ятати, що від їх дій (продуманих, точних, вивірених) під час хвороби дитини залежать швидкість і легкість її одужання.

Наскільки стаття була для Вас корисна

(No Ratings Yet)
Loading...

немає відгуків

Залиште відгук