Сухий кашель у дитини. Лікування та догляд за хворим

suhoy-kashel-u-rebenka-01

Відкашлювальний рефлекс - захисна реакція організму людини, покликана очистити верхні і нижні дихальні шляхи від слизу, мікробів, вірусів або інших чужорідних предметів, які можуть перебувати в гортані, трахеї або бронхах. Сухий кашель у дитини - найбільш болісний стан, що супроводжує простудні та респіраторні захворювання.  

Причини виникнення сухого кашлю у дитини

Сухий кашель у дитини є непродуктивним, оскільки ніяк не сприяє очищенню дихальних шляхів.  Він виникає як наслідок подразнення рецепторів трахеї або бронхів.  Кашель може з'явитися внаслідок проникнення у верхні дихальні шляхи бактерій, вірусів або стороннього тіла. Напади болісного відкашлювання сильно стомлюють хворого, заважають спати, оскільки мають затяжний характер. Даний болісний стан може бути одним із симптомів цілого ряду захворювань, таких як:

  • Ларингіт - протікає на субфебрильних показниках температури, спостерігається сильний кашель і осілість голосу
  • Кашлюк - відкашлювання відбувається зі спазмами та свистячим глибоким зітханням
  • Кір - проявляється лише на початкових етапах захворювання
  • Ларинготрахеобронхіт - відбувається набряк гортані і трахеї, а відкашлювання має охриплий характер і проявляється задишка (при спробі вдихнути).  Тут необхідно негайно надати хворому професійну медичну допомогу
  • Алергія - супутніми симптомами є закладеність носа, сльозотеча, висип
  • Трахеїт, фарингіт - тривалі часті напади кашлю
  • Плеврит - дуже болісні напади кашлю з посиленням болю при спробі вдихнути.

 

suhoy-kashel-u-rebenka-04

Прояв сухого кашлю у дітей до року

У більшості немовлят кашльовий рефлекс дуже слабко виражений або зовсім не розвинений. Тому їм важко самостійно позбутися від сторонніх відчуттів у гортані.  Даний факт ускладнює перебіг простудних або інфекційних захворювань.  Новонароджені не здатні самостійно виштовхнути слиз, що накопичився: у них повністю відсутня відкашлювальна реакція. Що дати дитині від кашлю визначає лікар після проведення відповідних процедур обстеження, однак батьки повинні уникати розрідження мокроти малюка, оскільки це може завдати йому серйозної шкоди. Сухий кашель в дитини одного року може спровокувати блювоту.  Накопичений слиз може активно впливати на блювотні рецептори. Даний природний захисний механізм дозволяє позбутися зайвої рідини і слизу з дихальних шляхів. Сухий кашель у дитини 2 років лікування не потребує, якщо він проявляється зранку: це не є патологією. У дітей це - засіб очищення трахеї. Якщо симптоми мають характер тривалого нападу, що повторюється 3-5 разів на добу - це привід замислитися, як допомогти дитині при сухому кашлі.  

suhoy-kashel-u-rebenka-03

Чим лікувати сухий кашель у дитини

Напади сухого відкашлювання можуть означати різні за характером захворювання.  Як зупинити сухий кашель у дитини до року і будь-якого іншого віку, призначає виключно фахівець оториноларинголог. Визначення збудника хвороби проводиться в лабораторних умовах. За результатами обстеження лікар прописує препарати від сухого кашлю у дітей.

Кожен препарат має свою вікову категорію і не може вживатися поза нею. Для лікування немовлят менше двох років рекомендується вживати лише ненаркотичні відкашлювальні засоби. Зазвичай прописують різні рослинні засоби, виготовлені на основі трав. Вони є нешкідливими для малюків і мають потужний, стійкий ефект.  

suhoy-kashel-u-rebenka-05

Сухий кашель у дитини вночі

Багато матусь помітили, що найбільш тривалі, хворобливі і болісні напади кашлю відбуваються в темний час доби під час сну. Хворий не тільки страждає сам, а й сильно заважає іншим домочадцям, особливо якщо в сім'ї є й інші дітки. У таких випадках краще застосовувати засоби, які полегшують дихання і сприяють зупинці кашльового нападу.

vospalennoe-gorlo-u-rebenka-03

Догляд за хворими

Окрім вживання медикаментозних препаратів, призначених лікарем, пацієнт потребує дотримання постільного режиму, постійного пиття, зволоження повітря в кімнаті та проведення інгаляцій. Догляд за хворими, які молодше трирічного віку, включає постійний контроль над кількістю накопиченого слизу. Після семирічного віку лікування маленьких пацієнтів таке ж, як і в дорослих, з урахуванням вікових особливостей в дозуванні. Тому що робити  та що давати для лікування сухого кашлю у дитини призначає лише лікар.

Наскільки стаття була для Вас корисна

(No Ratings Yet)
Loading...

немає відгуків

Залиште відгук