Що робити якщо у дитини почервоніла промежина, попа та інші чутливі ділянки шкіри

pokrasneniya-01

Шкіра немовляти в перші місяці життя дуже активно реагує на будь-які чинники, такі як харчування мами, яка годує; зміна температурного режиму та показника вологості повітря; якість підгузок. На жаль, пухкі та гладкі сіднички з ніжною оксамитовою шкірою можна побачити лише в рекламі засобів гігієни для малюків, а в реальності шкірні покриви немовлят виглядають інакше.

Такі явища, як почервоніння в дітей між ніжок, алергія на сідничках, нерідко змушують молодих батьків хвилюватися. Достатньо ненадовго втратити пильність, і шкіра дитини негайно «відгукується» серйозною реакцією – появою червоних прищиків, плям, висипів, лущення, почервоніння яєчок... У немовлят подібні шкірні прояви можуть свідчити однаково про внутрішні проблеми незміцнілого організму з несформованим імунітетом чи про порушення правил гігієни.

Батькам не варто думати, що подібні шкірні реакції виникають лише у їхнього малюка. За перші тижні й місяці життя дитина звикає до нового для неї оточуючого середовища. Шкіра, як найбільший і найчутливіший орган, гостро реагує на будь-що. І не дивно, бо це величезне рецепторне поле. А шкірний покрив немовляти аж у 4 рази тонше, ніж у дорослої людини!

Слід зазначити, що почервоніння шкіри часто не має конкретної локалізації. Щодо алергії й атопічного дерматиту, то прояви почервоніння в немовляти можуть бути як на обличчі (у зоні брів), так і на тілі (під колінами). У разі появи попрілостей і пелюшкового дерматиту, в так звану «зону ризику» потрапляють погано провітрювані частини тіла – промежина, сідниці, шийні складочки, пахвина. Щодо почервоніння долоньок дитини – це ознака того, що малюк отримує недостатню кількість важливих вітамінів А та Е.

Ця стаття допоможе «розкласти по полицям» основні чинники, що можуть спровокувати почервоніння шкіри в немовляти та дасть відповідь на поширене питання «Що робити, якщо в дитини почервоніла промежина та сіднички під підгузком?».

pokrasneniya-03

У центрі уваги почервоніння під підгузком

Еритема, або почервоніння шкіри, у новонароджених і немовлят, яке також провокує болючий висип – явище досить поширене. У маленької дитини шкіра надзвичайно чутлива. За своєю структурою вона сильно відрізняється від шкірного покриву дорослої людини. Тому й реакція на подразники виражена більш яскраво. Дитячі дерматологи вважають, що до основних чинників, які викликають почервоніння в немовлят, належать такі:

  • переохолодження;
  • перегрів;
  • натирання одягом або підгузком;
  • алергічна реакція;
  • поганий доступ повітря до шкіри;
  • неправильне харчування;
  • недостатня кількість водних процедур;
  • нестача вітамінів.

Отже, з одного боку, усе досить просто та зрозуміло, але, водночас, шкіра дитини вимагає підвищеної уваги і продуманого догляду.

Насамперед, з'ясуємо, чому в немовляти з’являється почервоніння на сідничках? Якщо стисло, то у малюків від еритеми зазвичай страждають ті зони, куди не надходить (чи надходить погано) повітря. Такі ділянки це – сіднички та пахвинна ділянка. Незалежно від якості та вартості підгузка, він однаково заважає процесу вентиляції чутливої шкіри немовляти, а це прямий шлях до утворення попрілостей.

Почервоніння між сідницями в малюка – такий собі «маячок», який вказує матусі на те, що правила гігієни дотримуються погано. Дитину необхідно регулярно підмивати, навіть якщо не було дефекації. Справа в тому, що аміак із сечі на чутливій шкірі дитини накопичується швидко та роз'їдає її. Сильну алергічну реакцію викликають і гази, що відходять. Вони бувають із домішкою вмісту кишківника.

Діарея (або пронос) завжди викликає в немовляти подразнення на сідничках. Навіть якщо міняти підгузок оперативно, короткочасний контакт шкіри з рідкими каловими масами викличе реакцію. Вихід є: необхідно змащувати сіднички малюка жирним кремом або використовувати присипку.

pokrasneniya-02

Як лікувати почервоніння на сідничках у дитини?

Отже, причини більш-менш з’ясовані. Але як позбутися цих неприємних симптомів – почервоніння в пахвинній ділянці в немовляти? Якщо проблема полягає в порушенні гігієни, то відповідь очевидна. Адже не дарма кажуть, що «чистота – запорука здоров'я»!

Якщо шкіра малюка чутлива, не можна використовувати вологі серветки замість підмивання. Точніше, користуватися ними можна лише тоді, коли немає іншої можливості очистити шкіру дитини. Часті підмивання теплою водою з додаванням настою ромашки, череди, дають дуже непоганий результат. Після проведення водних процедур сіднички та зону промежини треба дбайливо промокнути. А потім – обробити проблемні ділянки присипкою чи спеціальним кремом.

Зазвичай такі нескладні маніпуляції ефективно усувають почервоніння яєчок у немовляти. Щоправда, на це потрібен час. Тому необхідно запастися терпінням. Треба якомога частіше влаштовувати дитині повітряні ванночки, та (якщо є можливість) не одягати на неї підгузок. Також педіатри стверджують, що завдяки прямим сонячним променям під шкірою синтезується необхідний організму вітамін D.

 

Наскільки стаття була для Вас корисна

(Поки оцінок нема)
Loading...

немає відгуків

Залиште відгук