Що робити якщо у дитини почервоніла промежина, попа та інші чутливі ділянки шкіри

pokrasneniya-01

Шкіра немовляти в перші місяці життя дуже активно реагує на будь-які чинники, такі як харчування мами, яка годує; зміна температурного режиму та показника вологості повітря; якість підгузок. На жаль, пухкі та гладкі сіднички з ніжною оксамитовою шкірою можна побачити лише в рекламі засобів гігієни для малюків, а в реальності шкірні покриви немовлят виглядають інакше.

Такі явища, як почервоніння в дітей між ніжок, алергія на сідничках, нерідко змушують молодих батьків хвилюватися. Достатньо ненадовго втратити пильність, і шкіра дитини негайно «відгукується» серйозною реакцією – появою червоних прищиків, плям, висипів, лущення, почервоніння яєчок... У немовлят подібні шкірні прояви можуть свідчити однаково про внутрішні проблеми незміцнілого організму з несформованим імунітетом чи про порушення правил гігієни.

Батькам не варто думати, що подібні шкірні реакції виникають лише у їхнього малюка. За перші тижні й місяці життя дитина звикає до нового для неї оточуючого середовища. Шкіра, як найбільший і найчутливіший орган, гостро реагує на будь-що. І не дивно, бо це величезне рецепторне поле. А шкірний покрив немовляти аж у 4 рази тонше, ніж у дорослої людини!

Слід зазначити, що почервоніння шкіри часто не має конкретної локалізації. Щодо алергії й атопічного дерматиту, то прояви почервоніння в немовляти можуть бути як на обличчі (у зоні брів), так і на тілі (під колінами). У разі появи попрілостей і пелюшкового дерматиту, в так звану «зону ризику» потрапляють погано провітрювані частини тіла – промежина, сідниці, шийні складочки, пахвина. Щодо почервоніння долоньок дитини – це ознака того, що малюк отримує недостатню кількість важливих вітамінів А та Е.

Ця стаття допоможе «розкласти по полицям» основні чинники, що можуть спровокувати почервоніння шкіри в немовляти та дасть відповідь на поширене питання «Що робити, якщо в дитини почервоніла промежина та сіднички під підгузком?».

pokrasneniya-03

У центрі уваги почервоніння під підгузком

Еритема, або почервоніння шкіри, у новонароджених і немовлят, яке також провокує болючий висип – явище досить поширене. У маленької дитини шкіра надзвичайно чутлива. За своєю структурою вона сильно відрізняється від шкірного покриву дорослої людини. Тому й реакція на подразники виражена більш яскраво. Дитячі дерматологи вважають, що до основних чинників, які викликають почервоніння в немовлят, належать такі:

  • переохолодження;
  • перегрів;
  • натирання одягом або підгузком;
  • алергічна реакція;
  • поганий доступ повітря до шкіри;
  • неправильне харчування;
  • недостатня кількість водних процедур;
  • нестача вітамінів.

Отже, з одного боку, усе досить просто та зрозуміло, але, водночас, шкіра дитини вимагає підвищеної уваги і продуманого догляду.

Насамперед, з'ясуємо, чому в немовляти з’являється почервоніння на сідничках? Якщо стисло, то у малюків від еритеми зазвичай страждають ті зони, куди не надходить (чи надходить погано) повітря. Такі ділянки це – сіднички та пахвинна ділянка. Незалежно від якості та вартості підгузка, він однаково заважає процесу вентиляції чутливої шкіри немовляти, а це прямий шлях до утворення попрілостей.

Почервоніння між сідницями в малюка – такий собі «маячок», який вказує матусі на те, що правила гігієни дотримуються погано. Дитину необхідно регулярно підмивати, навіть якщо не було дефекації. Справа в тому, що аміак із сечі на чутливій шкірі дитини накопичується швидко та роз'їдає її. Сильну алергічну реакцію викликають і гази, що відходять. Вони бувають із домішкою вмісту кишківника.

Діарея (або пронос) завжди викликає в немовляти подразнення на сідничках. Навіть якщо міняти підгузок оперативно, короткочасний контакт шкіри з рідкими каловими масами викличе реакцію. Вихід є: необхідно змащувати сіднички малюка жирним кремом або використовувати присипку.

pokrasneniya-02

Як лікувати почервоніння на сідничках у дитини?

Отже, причини більш-менш з’ясовані. Але як позбутися цих неприємних симптомів – почервоніння в пахвинній ділянці в немовляти? Якщо проблема полягає в порушенні гігієни, то відповідь очевидна. Адже не дарма кажуть, що «чистота – запорука здоров'я»!

Якщо шкіра малюка чутлива, не можна використовувати вологі серветки замість підмивання. Точніше, користуватися ними можна лише тоді, коли немає іншої можливості очистити шкіру дитини. Часті підмивання теплою водою з додаванням настою ромашки, череди, дають дуже непоганий результат. Після проведення водних процедур сіднички та зону промежини треба дбайливо промокнути. А потім – обробити проблемні ділянки присипкою чи спеціальним кремом.

Зазвичай такі нескладні маніпуляції ефективно усувають почервоніння яєчок у немовляти. Щоправда, на це потрібен час. Тому необхідно запастися терпінням. Треба якомога частіше влаштовувати дитині повітряні ванночки, та (якщо є можливість) не одягати на неї підгузок. Також педіатри стверджують, що завдяки прямим сонячним променям під шкірою синтезується необхідний організму вітамін D.

 

КРЕМ-СПРЕЙ ВІД ОПРІЛОСТЕЙ ПІД ПІДГУЗНИК
Де придбати цей товар?

Ви можете придбати цей товар в офіційному інтернет-магазині Халіку

ЦЕЙ ПРОДУКТ ВИ МОЖЕТЕ ЗНАЙТИ
В аптеках вашого міста

На мапі відмічено усі аптеки, в асортименті котрих є даний товар Халіку.

Наскільки стаття була для Вас корисна

(No Ratings Yet)
Loading...

немає відгуків

Залиште відгук