Що робити при високій температурі у дитини при прорізуванні зубів

rezhutsia-zuby-01

Прорізування зубок - процес індивідуальний.  Точних правил про те, що у певному віці має бути певна кількість зубок, немає.  Але найчастіше вони починають прорізуватися у немовляти в 5-6 міс.  Іноді це проявляється невеликим підвищенням температури тіла, свербінням ясен, больовими відчуттями, підвищеним виділенням слини, нежиттю.  Батьки повинні пам'ятати, що поява зубів - природний етап розвитку дітей, а не хвороба.  Хоча при цьому і проявляються деякі схожі на ГРЗ ознаки.  

Чому підвищується температура?

Коли у дитини спостерігається помірно підвищена температура при прорізуванні зубів (до 37,5 ° при вимірюванні в пахвовій зоні), така реакція вважається нормальною.  Процес росту зубів супроводжується виробленням організмом у місці, де з'являється зуб, речовин, що розм'якшують ясна.  Через прорізування ясна травмуються (рвуться), що і призводить до запалення. А на розвиток останнього, хоч і локального, організм реагує підвищенням температури.  Зменшити запальний процес малюк може самостійно: за допомогою слини, яка діє як антисептик.  Температура у дитини при прорізуванні зубів може триматися пару годин, а може зберігатися до декількох днів.  Те саме можна сказати і про больові відчуття.  Крім «класичної» причини появи жару,  на тлі зростання зубів виділяють ще ангіну і стоматит.  Їх джерело - вторинна інфекція.  Тому, коли температура у дитини при прорізуванні зубів висока - близько 39 °, мамі слід уважно оглянути її горло і ротову порожнину.  Ріст зубів не викликає такий стрибок температури, тому треба негайно звернутися до педіатра.

rezhutsia-zuby-023jpg

Нормальна температура у дітей при прорізуванні зубів

Початкова стадія росту зубів не обов'язково супроводжується жаром.  Якщо застуда, ГРВІ, ангіна, стоматит - НЕ є джерелом високої температури, то показання до 37,5 ° лікарі відносять до нормальної реакції організму.  Це захисна функція на локальний запальний процес у роті, спровокований прорізуванням зубів.  Після завершення цього етапу симптом у вигляді субфебрильної температури зникає.  Під час прорізування зубів причиною підвищення позначки градусника вище 37,5 ° найчастіше є бактеріальне запалення.  Його можуть спровокувати бактерії, що потрапили до рота, наприклад, з іграшкою.  Внаслідок порушення мікрофлори ротової порожнини на тлі зростання зубів можливе підвищення температури до фебрильної (38-39 °).  Набряклі червоні (або темно-сині) ясна можуть мати нехарактерні ознаки: білий наліт, запалення за межами зростання зуба.  При виникненні такого стану потрібно отримати консультацію лікаря.  Висока температура у дитини при прорізуванні зубів - нехарактерний прояв, на який мама і тато зобов'язані вчасно зреагувати.  Процес їх досить тривалий.  Перший молочний зуб може з'явитися вже в 4-місячному віці, а останній в 3-3,5 року.  Відхилення від середньостатистичних показників не є патологією.  Тому, при появі температури у дитини 9 місяців і відсутності симптомів ГРВІ, наявності запалених ділянок ясен, приводом також може бути ріст зубів.

rezhutsia-zuby-02

Що робити, якщо у немовлят температура при прорізуванні зубів?

Панікувати в такому випадку не потрібно.  Якщо жар, що виник на тлі прорізування, помірний (до 37,5 °), то збивати його немає необхідності.  Допомогти дитині впоратися зі сверблячкою ясен можна запропонувавши прорізувач, попередньо охолоджений в холодильнику.  Створення комфортних умов мікроклімату (оптимальна вологість повітря і температурні показники) забезпечить достатнє виділення малюком слини, яка має протизапальний характер.  Не слід забувати поїти дитину.  Корисними будуть прогулянки на свіжому повітрі.  Коли у дитини температура 38 ° і ріжуться зуби, то необхідно оглянути її горло.  На тлі протікання запалення ясен це може ознакою хворого горла.  Тому ситуація вимагає втручання лікаря.

ne-sbivaetsa-temperatura-02

Яку температуру треба збивати у дитини при прорізуванні зубів?

Це поширене питання у молодих мам.  По-перше, треба виключити наявність у малюка ГРВІ, яке також може бути причиною високою температури.  По-друге, прорізування зубів може супроводжуватися невеликим зростанням температури, яку не потрібно збивати.  Щоб зменшити неприємні відчуття при прорізуванні, що супроводжуються болем, через яку малюк плаче, неспокійно спить, можна дати знеболююче.  Перш, ніж шукати відповіді на запитання «як збити температуру у дитини при прорізуванні зубів», батьки повинні задуматися: чи потрібно це робити.  Оскільки будь-який запальний процес супроводжується таким симптомом, як підвищена температура, то причин для його розвитку багато.  Коли у малюка починають рости зуби, помірно високі показники термометру є нормою.  Застосування жарознижуючих препаратів не є необхідним.  Якщо у дитини ріжуться зуби, а температура 39 °, то не слід займатися самолікуванням.  Необхідно проконсультуватися у фахівця.  Коли у дитини віком 1 рік температура підвищується до 39 °, при цьому прорізуються зуби, то є розлад шлунково-кишкового тракту, блювота - сигнал для негайного реагування.  Першопричиною високої температури може бути вірусна інфекція.

Наскільки стаття була для Вас корисна

(No Ratings Yet)
Loading...

немає відгуків

Залиште відгук