Рвота і пронос у дитини (з температурою і без). Налагоджуємо роботу шлунку

ponos-i-rvota-01

Усі ми намагаємося дбати про здоров'я наших малюків, тому найменші їх нездужання стають справжнім шоком для матусь. Пропонуємо поговорити про найвідоміші явища - це рвота і пронос у дитини.  Ці типові симптоми викликають паніку батьків.  Вони стають наслідком ряду причин, які розглянемо пізніше.  Але в першу чергу, хочеться нагадати: начитавшись статей в інтернеті, ви не компетентні дати точну оцінку стану здоров'я свого малюка.  Головна рекомендація - своєчасне звернення до лікаря.  Фахівці швидко визначать реальну причину болю в животі, чому дитина блює і має діарею без температури, і допоможуть швидко позбавитися від захворювання.  Консультація у лікаря прискорить процес лікування, не доставляючи зайвого стресу, і скоротить час мук.  

 

Основні причини діареї і блювання у дитини

У дитини рвота і пронос, що це може бути і що робити?  Серед головних установлених причин дитячого розладу шлунка виділяють наступні:

 • Харчове отруєння / інтоксикація;
 • Алергія або реакція дитячого організму на ліки / підгодовування / новий продукт харчування;
 • Кишкові інфекції;
 • Інфекційні захворювання;
 • Захворювання шлунка;  
 • Чужорідне тіло в ШКТ (шлунково-кишковому тракті);
 • Незбалансоване харчування;
 • Перегодовування;
 • Нетравлення;
 • Зміна клімату.

Існують причини, характерні виключно для маленьких пацієнтів певного віку:

 1. Пронос і блювання у дитини грудного віку не є занадто небезпечними.  Найчастіше ці симптоми пов'язані зі становленням дитячого організму.  Вони характерні для формування і зростання шлунково-кишкового тракту або для прорізування зубів у немовлят.  
 2. Рвота, пронос, температура у дитини до 10 років можуть бути викликані впливом психологічного середовища або зовнішнім тиском.  Стреси, страхи і хвилювання піддають ще не сформовану нервову систему серйозній небезпеці.  Емоційні зриви переростають у фізичний прояв дискомфорту.  Дотримання гармонійного психологічного простору - важлива частина виховання і здоров'я.  
ne-sbivaetsa-temperatura-01

Розберемося з супутньою температурою

Якщо дитина блює і має діарею, то температура (а точніше її наявність) допоможе батькам розібратися в тому, що ж все-таки стало причиною порушення роботи шлунково-кишкового тракту.  Важливо досліджувати калові маси, їх консистенцію, колір і наявність чужорідних домішок - це може розповісти про характер збудника нездужання і допоможе правильно діагностувати причину. Серед основних причин блювоти і проносу у дітей без температури виділяють: алергію, інтоксикацію (отруєння), невеликий дисбаланс ШКТ.  Введення нових продуктів харчування або пиття може викликати відповідну реакцію організму у вигляді вище зазначених симптомів.  Деякі ліки (наприклад, антибіотики) порушують роботу мікрофлори кишечнику, тому тривале їх вживання призводить до подібних проявів дисбалансу в організмі.  Зазвичай у таких випадках лікарі прописують курс пробіотиків.  Відсутність правил харчування, надмірне зловживання солоним, солодким, кислим також веде до того, що дитина паплюжить і блює.  Вживання неякісної, шкідливої їжі небезпечно для здоров'я як малюків, так і дорослих.  Дисбаланс ШКТ пов'язаний зі зміною клімату, умовами проживання, зростанням організму (у немовлят) не є небезпечним, якщо у дитини рвота і пронос без прояву високої температури.  Усі симптоми, що не супроводжуються температурою, слабшають після 12 годин, і є безпечними для подальшого зростання і розвитку дитини.

vlazhnyj-kashel-04

Температура піднялася до 37 ° С

Якщо у немовляти рідкий стілець і блювання супроводжується невисокою температурою, це може бути ознакою прорізування зубів.  Найчастіше ці симптоми супроводжуються надлишковим занепокоєнням, плачем, діареєю.  Щоб полегшити цей природний процес, додатково проконсультуйтеся з лікарем, так як фахівці краще обізнані у цій сфері.  Якщо у дитини пронос, вона блює і температура не піднімається до критичних позначок, однак стабільно тримається - це може вказувати на наявність ротавірусної інфекції.  Її причиною є неякісні продукти і забруднена вода.  Важкі метали, токсини і віруси, що потрапляють до шлунково-кишкового тракту через ротову порожнину, тягнуть за собою наслідки такого роду.

temperatura-06

Температура вище 38 ° С

Висока температура - небезпечний симптом.  Вона завжди повідомляє про серйозну інфекцію в організмі.  Комплексне лікування повинно бути забезпечено негайно.  Тяжкість і можливе лікування такого захворювання має бути обстежено лікарем.  Серед найбільш поширених інфекцій виявляють фарингіт, отит, менінгіт.  Внаслідок чого може початися пронос або блювання у дитини.  Щоб не піддавати додатковим ризикам і стресів здоров'я дитини, лікування повинно бути призначене негайно.  

temperatura-00

Додатково про первинний догляд

Існують деякі загальні принципи догляду за хворим до консультації з лікарем.  Ці дії спрямовані не на лікування першопричин діареї і блювоти у дитини, а лише на полегшення її загального стану.

 1. Якщо стан дитини особливо тяжкий, краще викликати лікаря додому.  Але при небезпечних симптомах краще викликати швидку допомогу.  
 2. Хворого краще посадити в м'яке крісло.  Спина повинна розташовуватися перпендикулярно підлозі.  Це вбереже дитину від попадання блювотних мас в легені (не дасть захлинутися).
 3. Просту воду давати не рекомендується, вона може спровокувати нові напади блювоти.  
 4. Давати відвари трав і ліки без спеціального призначення суворо забороняється.  
 5. Необхідно дотримуватися суворої дієти.

Головне пам'ятати: здоров'я ваших малюків повинно бути довірено спеціально навченим людям.  Займаючись самолікуванням, ви можете лише погіршити ситуацію.  Дотримання елементарних правил гігієни - краща профілактика захворювань кишечника.

Наскільки стаття була для Вас корисна

(1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

немає відгуків

Залиште відгук