Попрілості у немовлят на попі. Підбираємо лікування попрілостей

oprelosti-y-grydnichka-01

Попрілості належать до найпоширеніших проблем, з якими стикаються батьки дітей від народження і до двох років. Немовля стає неспокійним, дратівливим, погано спить, плаче під час проведення гігієнічних процедур. Така реакція дитини виникає через те, що інфіковані ділянки провокують відчуття свербіння та печіння, а також завдають болю під час руху.

Питання «лікувати чи ні» в такому разі не ставиться, але перед тим як бігти до найближчої аптеки, необхідно розібратися в причинах виникнення попрілостей у дитини та в ефективних способах боротьби з ними.

Попрілості – це неінфекційне ураження шкіри, спровоковане впливом бактерій або грибів, що супроводжується запальним процесом. Розрізняють дві основні причини виникнення такого захворювання: тривале зволоження шкірних складок продуктами виділення (піт, сеча, шкірне сало) та тертя дотичних поверхонь.

smiling baby looking at camera under a white blanket/towel

Здебільшого мами вважають, що попрілості у немовлят виникають через носіння підгузок. Частково вони мають рацію, бо підгузок є головним джерелом запалення. Проте не єдиним.

Лікарі називають 7 ключових чинників, що провокують появу подразнень у немовлят:

 • контакт ніжної дитячої шкіри із сечею та калом.

За умов підвищеної температури та вологості, бактерії та аміак спричиняють виникнення попрілості в пахвинній ділянці;

 • заміна підгузка рідше, ніж 1 раз за 3-4 години, або його здатність погано вбирати випорожнення;
 • тертя.

Появу ранок на попі у немовляти може викликати підгузок: неправильно вдягнений чи такий, що підібраний не за розміром. Також частою причиною розвитку запалення шкіри є занадто груба тканина, з якої пошитий одяг;

 • неправильний догляд.

Малюка необхідно підмивати або хоча б протирати вологими дитячими серветками після кожної заміни підгузка. Такі дії повинні бути обов’язковими незалежно від того, наскільки чистою виглядає шкіра;

 • алергія.

Почервоніння шкіри в немовляти може виникати через непереносимість засобу для прання, освіжувача повітря чи дитячої косметики;

 • харчування.

Введення нового продукту в раціон або непереносимість лактози – найпоширеніші причини, які провокують появу в дитини рідкого стільця з кислим середовищем. У разі несвоєчасного лікуванні на сідницях немовляти можуть з'являтися тріщини та виразки, що не загоюються;

 • перегрівання тіла.

До групи ризику потрапляють діти, яких одягають занадто тепло. Під шаром одягу немовля пітніє та перегрівається, що одразу викликає почервоніння;

 • носіння медичних накладок, протезів, стремен для корекції положення тазостегнового суглоба.

 

oprelosti-y-grydnichka-03

Попрілості у немовлят найчастіше виникають під підгузком і в природних складках шкіри:

 • за вухами;
 • на шиї;
 • в складках між пальчиками (на ногах чи руках);
 • під пахвами;
 • у нижній частині живота;
 • у пахвинній ділянці та на стегнах;
 • у складках між сідничками.

Особливо схильними до розвитку попрілостей (пелюшкового дерматиту) є попа немовляти. На них діють одразу кілька несприятливих чинників: підвищена температура, вологість, тертя тощо. Навіть за належного догляду, почервоніння та відчуття печіння не уникнути, тому мама повинна вміти правильно визначити попрілості і знати як їх лікувати.

oprelosti-y-grydnichka-04

Як виглядають попрілості у немовлят?

До першого симптому ураження шкіри належить виникнення еритеми (почервоніння) без ранок і прищиків. Пошкоджене місце швидко починає набрякати, шкіра наче «набухає», стає тонкою й дуже чутливою. Попрілості в складках у немовлят завжди симетричні: розташовані з обох боків природної складки. Саме тому їх неможливо сплутати з діатезом або алергією.

Якщо відразу ж не розпочати лікування, на місці еритеми з'являються мікротріщини, з яких виділяється прозора рідина, а іноді кров. Шкіра стає вологою, подразненою, у складках практично одразу з'являються маленькі гнійники. Подразнення на попі немовляти на цій стадії миттєво переходить до алергічного висипу, за появи якого не рекомендовано одягати підгузок на період часу, довший 1 години.

Остання, запущена стадія характеризується яскраво вираженим почервонінням шкіри у немовляти, появою глибоких тріщин, ділянок, що кровоточать, виразок, вкритих жовто-бурим нальотом. До того ж можливе локальне підвищення температури. Коли уражена ділянка шкіри швидко інфікується та виникає нагноєння, необхідно терміново звернутися до лікаря. За таких умов, вилікувати дитину із не до кінця сформованим імунітетом можна лише з допомогою антибіотиків.

Попрілість у немовляти на третій стадії виглядає як велика мокнуча рана, тому виконувати будь-які дії самостійно, поза медичними установами, суворо забороняється.

oprelosti-y-grydnichka-05

Чим лікувати попрілості у немовлят?

Час, коли почервоніння та висипи на сідницях немовляти вважали віковою особливістю, давно минув. Доведено, якщо не лікувати попрілості, це негативно впливає на фізичний стан дитини та на її психічне здоров'я!

Насамперед, немовля з незміцнілою психікою постійно відчуває дискомфорт і біль, а значить, перебуває в стані стресу. У майбутньому це може спричинити появу неврастенії, проблем із соціальною адаптацією, порушень у розвитку.

По-друге, сильні попрілості між ніжок у немовляти, особливо в дівчаток, можуть викликати серйозні проблеми з боку сечостатевої системи.

По-третє, мокрі ранки – це відкриті вогнища інфекції, яка дуже швидко поширюється організмом. Наприклад, вчасно не вилікуване почервоніння в пахвині може викликати у немовляти кандидоз, який вражає всі слизові оболонки.

Під час лікування попрілостей у немовлят дуже важливо не нашкодити!

Потрібно запам’ятати 5 основних «не можна»:

 • почервоніння в складках шкіри дитини не можна присипати картопляним або кукурудзяним крохмалем. Він підсушить подразнення, але після вбирання вологи збереться в грудочки, що під час руху будуть ще сильніше травмувати ніжну шкіру;
 • не варто самостійно робити дитині трав'яні ванночки. Навіть нешкідливі, корисні лікарські трави, такі як ромашка, деревій, чистотіл або кора дуба можуть викликати в дитини сильну алергію!
 • не можна за порадою непрофесіоналів робити домашні «бовтанки» - неперевірені інгредієнти та пропорції «на око» можуть завдати серйозної шкоди дитині;
 • випробувати на новонародженому народні рецепти, знайдені в статтях за запитом «як прибрати попрілості в немовляти», не можна - жоден з авторів не відповідає за наслідки своїх порад;
 • купати дитину в розчині марганцівки заборонено, бо це може спровокувати хімічний опік!

Що робити, якщо виникли попрілості в немовляти? Одразу йти до педіатра та з'ясовувати причину розвитку почервоніння або висипу. Лікар не лише проведе обстеження дитини, а і призначить відповідні ліки: мазь, гель, тальк або спрей.

Засоби-дерматопротектори створені для захисту шкіри від несприятливого зовнішнього впливу та допомагають швидкому загоєнню ран. До того ж лише фахівець зможе точно визначити, який саме препарат найкраще підійде малюкові: такий, що має підсушуючу дію, або, навпаки, зволожуючий.

Жоден із народних засобів не має такого ефекту, як сучасні засоби від попрілостей у немовлят. Рівень розвитку медицини дозволяє випускати їх у формах, які легко наносяться та максимально безпечні, навіть для немовлят-алергіків. Наприклад, мазь від попрілостей у немовлят швидко вбирається шкірою та є безпечною для нанесення на шкіру обличчя й шиї.

Проте лише використання лікарських засобів не допоможе. Для того, аби назавжди позбутися пелюшкового дерматиту, необхідно усунути причини його виникнення. Тому під час лікування попрілостей у немовлят дуже важливо дотримуватися всіх правил щодо догляду за дитиною. Тобто виконувати профілактичні дії, що дозволять попередити появу почервоніння та висипу в подальшому.

oprelosti-y-grydnichka-06

Профілактика

 • Незалежно від рекомендацій на упаковці підгузка та його наповнення, змінювати підгузок треба не рідше, ніж 8 разів за добу. У період загострення часовий інтервал скорочується до 1-2 годин.
 • Якщо почервоніння на сідницях немовляти виникло через носіння підгузка, варто спробувати обрати іншого виробника та переконатися щодо правильності розміру.
 • Необхідно хоча б 5-6 разів на день давати дитині можливість приймати повітряні ванни.
 • Після купання всі ділянки шкіри малечі необхідно акуратно витерти м'яким рушником, приділяючи особливу увагу шкірним складкам та ділянкам за вухами.
 • Виразки на сідничкахі, спричинені рідким стільцем, потрібно точково обробляти зеленкою – це підсушить шкіру та попередить утворення попрілості на попі у немовлят
 • Раз на добу треба обробляти всі складочки тальком або дитячою олією.
 • Рекомендовано обирати безшовні дитячі речі або такі, у яких шви розміщені на зовнішній стороні виробу.
 • Прати одяг немовляти необхідно лише спеціальними засобами з написом «від 0 років».
 • Прасувати дитячі речі потрібно з обох сторін, аби уникнути появи заломів і рубців після прання.
 • Не треба підкладати під простирадло поліетилен. У дитячому ліжечку можна використовувати тільки спеціальні пелюшки, що мають бавовняну основу та не промокають.
 • Почервоніння на сідничках немовляти найчастіше сигналізує про появу алергії. Не можна лікувати її самостійно, необхідно одразу звернутися до лікаря.

Попрілості належать до серйозного запального захворювання, що вимагає постійної профілактики, а в разі загострення – лікарського огляду та лікування. Забезпечення правильного догляду, дотримання правил гігієни та своєчасний медичний нагляд – комплекс дій, що допоможе зробити дорослішання малюка здоровим і щасливим!

КРЕМ-СПРЕЙ ВІД ОПРІЛОСТЕЙ ПІД ПІДГУЗНИК
Де придбати цей товар?

Ви можете придбати цей товар в офіційному інтернет-магазині Халіку

ЦЕЙ ПРОДУКТ ВИ МОЖЕТЕ ЗНАЙТИ
В аптеках вашого міста

На мапі відмічено усі аптеки, в асортименті котрих є даний товар Халіку.

Наскільки стаття була для Вас корисна

(4 votes, average: 4,25 out of 5)
Loading...

немає відгуків

Залиште відгук