Попрілості у дівчаток та хлопчиків: доглядаємо за шкірою малюка правильно

oprelosti-00

Найбільш розповсюджений тип ураження шкіряного покриву малюків різного віку – це попрілості. Яким чином молоді батьки можуть діагностувати попрілості? Це такий запальний процес, який уражає шкіру та супроводжується наступними симптомами: свербіж та відчуття печіння. Дитина, яка страждає від цього неприємного явища, вередує, стає неспокійною без явних на те причин, а іноді навіть втрачає апетит!

Зазвичай попрілості локалізуються на сідничках малюка та між ніжок, тобто в місцях, які прикриває підгузок. Ділянки шкіри, що припухли та набули червоного кольору, можуть зустрічатися у дитини також на шиї, під пахвами, в зоні ліктьових згинів. Одним словом, страждають шкірні складки дитини.

Головною причиною розвитку попрілостей у дітей лікарі називають скупчення вологи, що виникає внаслідок випорожнень. Друга причина – дія механічних чинників на шкіру малюка (тертя між тілом дитини й одягом (підгузком) чи шкірних складок між собою).

Хоча анатомічно й існує різниця між хлопчиками та дівчатками, проте причина розвитку пелюшкового дерматиту (наукова назва попрілостей) в обох статей однакова. А це означає, що способи лікування цього захворювання теж практично ідентичні.

oprelosti-01

Пелюшковий дерматит: лікування в залежності від статі дитини

Перш за все потрібно звернути увагу на делікатні моменти, пов'язані з утворенням попрілостей у малюків жіночої та чоловічої статі. Попрілості, що з’являються в зоні статевих органів, можуть мати дещо різні зовнішні прояви та локалізацію.

Зазвичай, попрілості хлопчиків у паховій ділянці добре помітні в області яєчок. Це пов’язано із впливом випорожнень на чутливу шкіру малюка. Внаслідок контакту мошонки, стегон малюка з памперсом, тобто механічного тертя, у дитини виникають попрілості. Якщо вчасно не замінити підгузок та не провести відповідні гігієнічні процедури, то поява почервоніння на шкірі малюка неминуча. Батькам слід пам’ятати, що шкіра дитини час від часу повинна знаходитись на відкритому повітрі. Малечі необхідно влаштовувати так звані «повітряні ванни» з комфортними для нього показниками температури та вологості у приміщенні.

Не треба забувати й про присипки. Добре зарекомендували себе продукти, що мають за основу у своєму складі оксид цинку. Вони добре підсушують попрілості у малюка, не дозволяючи дерматиту поширюватися далі та переходити до більш серйозної стадії.

Попрілості у дівчаток мають свою специфіку. Якщо дитина проведе хоча б одну ніч у переповненому підгузку, то можуть виникнути попрілості у паховій обслаті, з поширенням на слизову оболонку статевих органів. Вирішувати таку проблему необхідно засобами з аптеки - наприклад, змащувати уражені ділянки мигдальним маслом. Застосовувати креми дерматологи не радять.

Останнім часом виробники підгузків поставляють на прилавки магазинів вироби, що виготовленні з урахуванням анатомічних особливостей хлопчиків та дівчаток. Проте навіть «дихаючий» підгузок не зможе забезпечити захист від пелюшкового дерматиту. Перебіг цього захворювання у хлопчиків трохи інший, ніж у дівчаток, але загальні поради по догляду за шкірою немовлят можна застосовувати для дітей обох статей.

oprelosti-02

Якими засобами лікувати попрілості у малюка?

Лікарі невпинно повторюють молодим батькам, що суха та чиста шкіра – це запорука здоров’я. Немовля до певного віку практично постійно перебуває в памперсі, тому найбільш схильною ділянкою тіла дитини до утворення попрілостей є пах, промежина та сіднички. Щоб уберегти пахові складки шкіри малюка від запалення, необхідно стежити за гігієною дитини та вчасно змінювати підгузок. Це найголовніше правило.

Якщо почервоніння шкіри у паховій області (у хлопчика чи дівчинки) вже спостерігається, то можна вдатися до перевіреної та безпечної терапії – викупати дитину у ванночці.

Деякі дитячі дерматологи рекомендують матусям періодично купати малюків у ванночках чи робити підмивання з перманганатом калію (марганцівкою). Проте з таким засобом для лікування ранок, що спричинені пелюшковим дерматитом, потрібно діяти вкрай обережно і застосовувати його виключно після огляду дитини педіатром.

Більш делікатним методом лікування є використання лікарських трав, таких як череда, ромашка чи кора дуба. Відвар готується заздалегідь за інструкцією, а потім додається у воду для ванночки.

КРЕМ-СПРЕЙ ВІД ОПРІЛОСТЕЙ ПІД ПІДГУЗНИК
Де придбати цей товар?

Ви можете придбати цей товар в офіційному інтернет-магазині Халіку

ЦЕЙ ПРОДУКТ ВИ МОЖЕТЕ ЗНАЙТИ
В аптеках вашого міста

На мапі відмічено усі аптеки, в асортименті котрих є даний товар Халіку.

Наскільки стаття була для Вас корисна

(No Ratings Yet)
Loading...

немає відгуків

Залиште відгук