Подразнення на попі у дитини - виявляємо причину та беремось до лікування

razdrazhenie-mini4

Шкіра малечі різного віку тонка, ніжна та досить чутлива. Тому догляд за нею вимагає від батьків, окрім ретельності, ще й дуже дбайливого ставлення. Безумовно люблячі руки не можуть навмисно заподіяти шкоди дитині, але малюка оточує безліч негативних чинників, що можуть спричинити суттєве подразнення шкіри.

Що може викликати подразнення у дитини?

В першу чергу почервоніння (попрілості) з’являються на таких ділянках тіла малюка, як пах, живіт, ніжки та сіднички. На початку свого життя – перші тижні та місяці – дитина практично постійно знаходиться у підгузках. І якими б якісними та делікатними не були останні, вони все одно погано вентилюються, а шкіряний покрив зволожується. Коли малеча знаходиться у памперсі, то виникає так званий «парниковий ефект», який в свою чергу стає причиною для почервоніння шкіри, появи попрілості та висипу. Подразнення через контакт сідничок з калом і сечею — це також не рідкісне явище. Шкіра дитини має делікатну структуру, тому гостро реагує на зовнішній вплив випорожнень.

Зазвичай батьки помічають не лише зовнішній прояв подразнення на шкірі малечі у паховій зоні, але й зміну настрою дитини: вона стає капризною, роздратованою, погано спить. А в більш занедбаних випадках малюк може навіть втратити апетит.

Подразнення на попі у дитини - виявляємо причину та беремось до лікування

Чому ж це відбувається?

Будь-яке подразнення шкіри дуже непокоїть дитину. Частіше за все причиною появи почервоніння шкіряного покриву є пітниця чи алергічна реакція.

Пітницею називають дрібні прищики та пухирці на шкірі малюка, які виникають внаслідок підвищеного потовиділення, що локалізується у складках шкіри та в зоні навколо них. Вона також спричинює відчуття печіння.

Алергія – це реакція шкіри, що має вигляд плям та пухирців, які викликаються зовнішніми подразниками або змінами в раціоні мами чи малюка. Основний її прояв – свербіж.

Зрозуміло, коли дитина відчуває всі ці неприємні прояви пітниці або алергічної реакції, її поведінка стає менш спокійною, тому що малюка турбують подразнення шкіри.

Спричинити алергію на сідничках у малечі можуть так звані «блага цивілізації»:

  • Підгузки з ароматизаторами;
  • Косметичні засоби (мило, крем, дитяче масло);
  • Пральний порошок (батькам слід підібрати продукцію, що орієнтована на чутливу шкіру малюка та має позначку «гіпоалергенний продукт» та «призначений для прання дитячої білизни»).
Подразнення на попі у дитини - виявляємо причину та беремось до лікування

Подразнення на сідничках у дитини: причини та види

Нерідко подразнення шкіри у малюка, яке призводить до появи висипу, молодих батьків вводить в оману. Перша дитина — це завжди привід для хвилювання в сім'ї. Тому матусі навіть незначне почервоніння на шкірі малечі сприймають як симптом серйозної хвороби. Отже, слід з'ясувати чим відрізняється пітниця від алергії для того, щоб батькам було легше визначити проблему появи висипу у дитини.

Подразнення на сідничках у малюка частіше виникає за рахунок контакту шкіри з калом.

Вирішення проблеми тут єдине – регулярно змінювати підгузок та обов’язково мити попу малюка після кожної дефекації теплою водою.

Подразнення на попі у дитини - виявляємо причину та беремось до лікування

Пронос став причиною подразнення на сідничках у дитини?

Якщо таке сталося, то молоді батьки зовсім втрачають голову. Потрібно діяти наступним чином: нормалізувати процес травлення, та водночас рятувати подразнену попу малюка. Такі випадки вирішуються за допомогою дитячої присипки з оксидом цинку та бар’єрного крему під підгузок.

Алергічний висип відрізняється від пітниці, чи попрілостей тим, що довгий час не сходить. Якщо навіть за умови виконання усіх гігієнічних процедур та регулярної заміни підгузка, почервоніння та висип не зникають, то у дитини алергія.

Подразнення на попі у дитини - виявляємо причину та беремось до лікування

У малечі алергія?

На сідничках подразнення у вигляді пухирців та дрібних плям! Коли виникла така ситуація, а висипи мають опуклу форму та шорсткі на дотик – це прояв алергічної реакції. Буває так, що одна велика пляма розповсюджена на все тіло малюка. Зазвичай прояви алергії у дитини спостерігаються у віці до 1 року, тому що тоді організм звикає до нової їжі. Після закінчення періоду адаптації до молока матері, починається введення прикорму. Саме в цей час ніжна шкіра малечі може піддатися дії алергічної реакції, що буде супроводжуватися подразненням у паховій зоні, на ніжках та сідничках. Самостійно вилікувати таке явище неможливо. Звернення за допомогою фахівця в даному випадку є обов’язковим. Лікар призначить схему лікування та запропонує рекомендовані мазі, креми, гелі, препарати.

Але є і гарна новина:

Коли дитина стає дорослішою, то прояви пітниці – це рідкісне явище. Проте алергічна реакція може мати сезонну природу.

Подразнення на попі у дитини - виявляємо причину та беремось до лікування

Як і чим лікувати попрілості у дитини. Деякі поради.

В першу чергу треба виділити те, чого робити не можна в жодному разі. Не треба піддаватися паніці та намагатися рятувати шкіру малюка будь-якими засобами та методами. Неприйнятною терапією вважається також використання порад сусідів та людей, що стоять у черзі в поліклініці.

1

Не призначайте самостійно дитині трави для купання. Треба пам’ятати, що навіть настій ромашки може спровокувати алергію.

2

Не використовуйте крохмаль під підгузок як засіб для підсушування. Тому що при взаємодії з сечею він набуває форми твердих грудочок, що спричинять додаткове травмування подразненої шкіри;

3

Одноразові масляні серветки теж можуть стати джерелом (причиною) алергічної реакції.

Організм дитини досить слабкий на ранніх етапах життя, тому не стане терпіти над собою жодних експериментів. На малечі не можна пробувати різні методи лікування, використовуючи їх один за одним. Пам’ятайте, що малюк – це не пацієнт лабораторії. Експерименти тут зайві.


КРЕМ-СПРЕЙ ВІД ОПРІЛОСТЕЙ ПІД ПІДГУЗНИК
Де придбати цей товар?

Ви можете придбати цей товар в офіційному інтернет-магазині Халіку

ЦЕЙ ПРОДУКТ ВИ МОЖЕТЕ ЗНАЙТИ
В аптеках вашого міста

На мапі відмічено усі аптеки, в асортименті котрих є даний товар Халіку.

Наскільки стаття була для Вас корисна

(No Ratings Yet)
Loading...

немає відгуків

Залиште відгук