Нудота у дитини: причини і допомога

toshnota-u-rebenka-01

Малюка може нудити незалежно від віку, при цьому, якщо дитина 2-3 річного віку здатна пояснити, що саме її турбує, то немовлята в цій ситуації залишаються абсолютно безпорадними.  Як визначити, що малюка нудить?  Нудота - це неприємне відчуття тиску в області сонячного сплетіння, яке супроводжується рясним слиновиділенням, відмовою від їжі.  Є список перевірених ознак, які допоможуть зрозуміти, що дитину в даний момент турбує саме напад нудоти:

  • Пітливість
  • Похолодання кінцівок
  • Прискорене дихання і ковтання
  • Тахікардія

Припустимо, дитину нудить, і ви змогли це з'ясувати.  Зауважимо, що нудота може бути спровокована не лише інтоксикацією організму, але і стресом, укачуванням.  

toshnota-u-rebenka-02

Причини нудоти у вашої дитини: розкладаємо по поличках

Нудота і блювота у дитини - це не захворювання, а симптом.  Пам'ятайте, що позбутися від нудоти не вийде, поки не усунете причину.  Виділено основні фактори, здатні спровокувати нудоту:

  • Отруєння або інтоксикація проявляються через декілька годин після прийому неякісних продуктів.  Перші ознаки - це нудота, далі з'являється блювота і розлад.  Нерідко підвищується температура.  
  • Стафілокок, ротавіруси, сальмонели, кишкові палички вкрай небезпечні для здоров'я малюка.  Зараження дитини може статися через питну воду, їжу, одяг.  Відразу після зараження симптоми змазані: вона вередує, нервує, далі виявляються нудота і блювота, у дитини болить живіт, частішає дефекація, можливе підвищення температури.  
  • Запалення легенів і застуда у маленького пацієнта можуть супроводжуватися нудотою і блювотою.  Хоча ці захворювання і не мають безпосереднього зв'язку з функціональними розладами шлунково-кишкового тракту у дітей.  
  • Нудота і тривала блювота без полегшення - поширені симптоми менінгіту або енцефаліту.  Інші прояви - це плач, відсутність апетиту, істерика, мігрені.  Важливо: з цими захворюваннями краще не жартувати.  Без зволікання викликайте лікаря, а краще швидку допомогу.  
  • Нудота і блювота у дитини без температури - одна з явних ознак гострого апендициту.  Вірніше, це первинні симптоми, їх супроводжують болі з правого боку живота, може поступово підвищуватися температура.  
  • Один з найстрашніших кошмарів батьків маленьких діток - це проковтування стороннього тіла.  Важливо: потрапляння стороннього предмета в шлунок може супроводжуватися нудотою без блювоти у дитини, якщо предмет - невеликий.  

Пам'ятайте, що блювота і нудота з нормальною температурою тіла можуть сигналізувати про проблеми з кров'яним тиском.  Ці симптоми характерні для струсу мозку й інших травм голови, мігрені, порушень мозкового кровообігу.

toshnota-u-rebenka-03

Біль у животі й нудота у дитини: діємо без зволікань

Наші поради допоможуть вам оперативно і ефективно полегшити стан дитини, якщо її мучать блювотні позиви.  Покладіть малюка на бік, щоб уникнути ризику захлинутися блювотними масами.  Важливо оцінити серйозність його стану, а зробити це може лише лікар.  Він і вирішує, чи потрібна госпіталізація.  Однак, якщо окрім блювоти інших симптомів немає, то з медичною допомогою можна почекати.  Якщо у вас є чіткі підозри на отруєння - починайте поїти дитину, це особливо важливо при проносі у дітей.  Ваше завдання - не допустити зневоднення.  Давайте рідину малими дозами, щоб не викликати черговий напад блювоти.  

Ви бачите, що стан малюка погіршується?  Викликайте швидку або невідкладну допомогу.  На завершення хотілося б сказати наступне: шановні мами, пам'ятайте, що блювота - це захисна реакція здорового організму.  За допомогою цього «сигналу» він намагається звільнитися від токсинів, шкідливих і небезпечних речовин.  Не варто застосовувати препарати «від нудоти», не розібравшись в її причинах.  Це може зробити лише фахівець.  Винятком, мабуть, може бути лише тривала поїздка в машині або автобусі, коли ви знаєте, що вашу дитину укачує.  У таких випадках можна дати їй спеціальний препарат від укачування, дотримуючись інструкції до нього.

 

Наскільки стаття була для Вас корисна

(No Ratings Yet)
Loading...

немає відгуків

Залиште відгук