Не збивається температура у дитини: що робити батькам

ne-sbivaetsa-temperatura-01

Сучасні лікарі вважають, що підвищену температуру слід сприймати як «помічника», а не «ворога». Однак її роль в одужанні повинна бути короткочасною та вчасною. Але деякі дорослі в таке твердження не вірять. Тому, як тільки температура у дитини не збивається, вони одразу панікують та шукають не причину, а метод швидкого позбавлення малюка від жару. Чи правильно це? Що треба робити, якщо у малечі підвищується температура та не спадає деякий час? Коли потрібно викликати невідкладну допомогу? Спробуємо знайти відповіді на такі важливі запитання.

ne-sbivaetsa-temperatura-02

Гарячка – це нормальна реакція організму на інфекцію, травму або запалення. Саме так людина захищається від бактерій і вірусів, шкідливих речовин. Тому не завжди висока температура в дитини (наприклад, у віці 3-4 роки), вимагає негайного прийому жарознижуючих ліків. Щоб збити температуру, спочатку треба розібратися в причинах її виникнення. Але водночас, коли дуже висока температура в дитини не збивається, то зволікання може бути небезпечним для здоров'я чи навіть коштувати життя.

Звичайно, жар потрібно знижувати, але також необхідно викликати лікаря. Невідкладна медична допомога є необхідною, якщо висока температура в дитини не збивається та спостерігаються небезпечні симптоми:

  • у малюка дезорієнтація, галюцинації; дитина починає заговорюватися;
  • гарячка провокує судоми;
  • пронос, посиніння шкіри, болі в животі, непритомність.

Варто зазначити, що реакція на підвищену температуру має суто індивідуальний характер. Треба пам’ятати, що деяким малюкам важко терпіти навіть незначне підвищення температури. Наприклад, це стосується дітей, що страждають серцево-судинними захворюваннями та схильні до судом. Для них відсутність медичної допомоги вкрай небезпечна. Якщо в малюка блідне шкіра, холодніють кінцівки, він потіє і термометр показує 38 °С і вище, треба негайно викликати швидку. Лікар зробить дитині укол від високої температури.

ne-sbivaetsa-temperatura-03

Що може спровокувати підвищення температури?

Температура тіла може підвищуватися тоді, коли в дитини ріжуться зубки. А влітку – через надмірну кількість сонячних ванн. Немовлята можуть перегріватися навіть взимку, якщо їх надмірно закутувати. Найчастіше підвищення температури відбувається не самостійно, а на тлі певних симптомів. Вони можуть підказати батькам, яке саме захворювання спричинило підвищення температури в їхнього малюка.

Симптоми

Сухий кашель, відчуття першіння в горлі, нежить, чхання, біль у м'язах
Висипи на тілі, збільшення лімфовузлів у розмірі, болісні відчуття під час дотику, біль у горлі
Симптоми застуди, які супроводжуються болем і закладенням вуха, зниженням слуху
Лімфовузли збільшені в розмірі, горло переважно червоного кольору, є наліт на мигдаликах, болить горло
Часті і хворобливі сечовипускання, колір сечі змінився, відчувається неприємний запах, біль у попереку та внизу живота
Нудота, блювота, діарея, спазми та різкий біль у животі
Немає ніяких симптомів, крім підвищеної температури, що триває понад 5 днів

Можлива причина

ГРЗ
Вітрянка, або інша інфекційна хвороба
Отит (запалення вуха)
Ангіна/ мононуклеоз
Інфекція сечостатевої системи
Вірусний гастроентерит, отруєння, інфекційні захворювання шлунково-кишкового тракту
Стан здоров'я, який вимагає негайного огляду лікаря

Необхідні дії

Рясне тепле пиття, ректальні свічки для зниження температури, виклик лікаря
Важливо викликати педіатра, щоб поставити точний діагноз
Виклик лікаря додому
Виклик лікаря для визначення схеми лікування. Можна давати тепле пиття (крім молока)
Запросити педіатра додому. Бути готовими до необхідності здати сечу на аналіз, щоб підібрати найбільш оптимальний препарат (швидше всього антибіотик). Можна давати кисле пиття (чай із лимоном, морс із журавлини)
Важливо викликати додому лікаря. Під час очікування приїзду фахівця дитині необхідно давати пиття в невеликих кількостях (важливо не спровокувати новий напад блювоти)
Відведіть дитину до сімейного лікаря або педіатра, він призначить обстеження, щоб виявити причину
ne-sbivaetsa-temperatura-04

Не збивається температура у дитини: як діяти?

Лікарі рекомендують різні методи для зниження високої температури у дітей. Мова йде про використання медпрепаратів. Проте є й так звані «народні засоби» (які можна застосовувати після консультації з педіатром), а також деякі водні процедури.

Призначення тих чи інших ліків залежить від температури тіла та самопочуття маленького пацієнта.

Кілька слів про форму препаратів: малюкам до 2 років більш прийнятними для використання стануть свічки (супозиторії), а старшим дітям – сироп. Школярам можна давати таблетки чи капсули.

Що робити якщо в дитини температура 38 °С і вона не збивається? До 38,5 °С відмінно «працюють» ліки, що у своєму складі містять парацетамол.

У дитини не збивається температура 39 °С? Треба застосувати медикаменти з ібупрофеном! Педіатри в деяких випадках рекомендують до жарознижуючих додати також спазмолітики, окрім но-шпи.

 

Важливо!

Діткам до 3 місяців, без попереднього огляду педіатра, не дають взагалі ніяких медикаментів!педиатра, не дают вообще никаких медикаментозных средств!

ne-sbivaetsa-temperatura-05

Що робити якщо в дитини висока температура, яка не збивається?

Потрібно спробувати обтирання водою або теплий душ. Необхідно зняти з малюка зайвий одяг, не треба його закутувати наче капустину, та вкривати декількома ковдрами. Батькам слід знизити температуру в приміщенні, зробити дитині холодні компреси на зони пахв, ліктів, під колінами.

Не треба забувати і про правильний режим пиття. Найкращими напоями для зниження високої температури вважаються морси, вода, неміцний чай із лимоном. Хворого не потрібно ситно годувати. Краще запропонувати йому овочевий суп або бульйон.

 

Наскільки стаття була для Вас корисна

(7 votes, average: 4,00 out of 5)
Loading...

немає відгуків

Залиште відгук