Мокрий кашель у дитини: лікування. Основні причини виникнення вологого кашлю у немовляти

vlazhnyj-kashel-01

Поява перших ознак застуди в дитини може стривожити молодих батьків. Які причини виникнення мокрого кашлю, коли варто хвилюватися та як його лікувати, далі за текстом.

Мокрий кашель у дитини може сигналізувати про ГРЗ або ГРВІ. Цей вид кашлю є продуктивним, тобто під час відкашлювання виділяється рідина чи слиз. Він позбавляє малюка від мокротиння, яке накопичилося. Проте такий симптом не можна ігнорувати. Мокрота є джерелом інфекції в організмі малюка, тому необхідно допомогти її виведенню. Розглянемо головні причини розвитку вологого кашлю у дітей.

Чому у дитини виникає вологий кашель

У разі, коли мокрий кашель у дитини супроводжується й іншими симптомами: висока температура тіла, закладеність носу, біль у горлі, головний біль, це може свідчити про наявність вірусної інфекції. Водночас, відкашлювання можуть спричиняти хворобливі відчуття, що мають зростаючу дію. Припиняються вони після звільнення від мокротиння. Зазвичай, вживання антибіотиків непотрібне, бо імунітет дитини здатен самостійно впоратися з нападами кашлю в процесі одужання. Полегшити напади можна, застосувавши засоби народної медицини (трав'яні чаї, лікування паром, розтирання ефірними оліями). Коли разом із відходженням мокротиння спостерігається ще й сухий кашель, слабкість, поганий апетит, тоді мають місце ускладнення. Це прояви бронхіту або запалення легенів. За таких умов потрібна консультація лікаря-педіатра щодо визначення точного діагнозу та схеми лікування. Самолікування (препаратами традиційної та народної медицини) може призвести до серйозних наслідків.

Якщо вологий кашель у дитини супроводжується підвищенням температури тіла, рясним виділенням слизу, тривалим головним болем – це ознаки синуситу. Причиною захворювання є запалення пазух носа, яке неможливо діагностувати самостійно. Визначити діагноз та надати відповідні рекомендації щодо лікування може лише ЛОР. Приймати лікарські трави без попереднього огляду малюка лікарем не можна, бо такі дії здатні завдати додаткової шкоди дитині.

Іноді мокротиння, яке відкашлюється під час продуктивного кашлю, накопичується не в носоглотці, а потрапляє в горло зі шлунка. Якщо в малечі спостерігається відрижка, а носові пазухи чисті, тоді причиною кашлю може бути захворювання ШКТ (шлунково-кишкового тракту). Це так званий «шлунковий кашель», у діагностуванні якого допоможе лікар-гастроентеролог.

vlazhnyj-kashel-02

Коли кашель є сигналом до дії

Ситуації, що потребують негайних дій від батьків:

  • коли вологий кашель у дитини почався раптово та не зупиняється, потрібно викликати швидку допомогу;
  • коли висока температура тіла (38 °) не знижується впродовж доби, необхідна допомога лікаря;
  • тривожним сигналом може бути колір слизу – зелений або червоний;
  • коли мокротиння має неприємний запах, потрібен негайний огляд та консультація лікаря;
  • вологий кашель у немовляти супроводжується болем у грудях та хрипами. Такі симптоми вимагають якнайшвидшого втручання фахівця.

 

vlazhnyj-kashel-03

Як вилікувати мокрий кашель у дитини

У якості засобу, що сприяє виведенню мокротиння, зазвичай застосовують муколітики. Дія цих препаратів спрямована на розрідження в’язкого секрету, що сприяє швидкому виведенню його з організму (бронхів, легенів). Вони прискорюють процес одужання. Коли в дитини молодшого віку (3-4 роки) спостерігається сильний кашель із мокротинням, потрібно проконсультуватися з педіатром щодо лікування. Нехтувати консультацією та самостійно призначати медпрепарат і дозування для дітей не можна. Чим і як лікувати вологий кашель у дитини може визначити лише лікар. Вживати ліки від мокрого кашлю необхідно тільки за рецептом.

vlazhnyj-kashel-04

Догляд за малюком вдома

Зазвичай нежить і мокрий кашель у дитини є ознаками застуди або наявності вірусної інфекції. Тоді лікування крихти потребує не лише застосування медикаментів, а і створення комфортних умов. До них належать: забезпечення оптимальних показників температури та вологості повітря в дитячій кімнаті. Тому мама й тато повинні регулярно провітрювати кімнату та робити вологе прибирання. Із малюком можна вийти на прогулянку за умов відсутності високої температури тіла. Свіже повітря сприятиме глибокому диханню та допоможе швидкому виведенню мокротиння, що накопичилося. За нормальної температури тіла, у якості додаткового лікування вологого кашлю у дитини, застосовують масаж з ефірними оліями. Виконується він шляхом легеньких постукувань по спинці малюка в зоні легень. Перед проведенням масажу батьки повинні отримати консультацію педіатра, аби виконувати його правильно та виключити алергію на компоненти. Також сприятимуть швидкому одужанню дитини рясне пиття (негарячі чаї, виготовлені з трав) та купання у ванночках. Останні застосовують, якщо у дитини спостерігається мокрий кашель без температури (температура тіла 36,6 °). Вода повинна бути на 2 градуси вищою, ніж температура тіла дитини (37-38 °С). Після купання малюка необхідно добре витерти й укутати, дати тепле пиття. Відвар із трав забезпечить розрідження в’язкого секрету, а ванночки сприятимуть нормалізації процесу терморегуляції, очищенню шкіри від мікробів.

Мокрий кашель у немовлят – це симптом, що вимагає деяких знань про те, як і чим його лікувати, щоб уникнути додаткових ускладнень.

 

Наскільки стаття була для Вас корисна

(No Ratings Yet)
Loading...

немає відгуків

Залиште відгук