Кашель у дитини через застуду: лікування та профілактика застуди

kashel-u-rebenka-ot-prostudy-01

Неможливо виростити дитину й не стикнутися з дитячими хворобами. Навіть найздоровіші малюки скаржаться на погане самопочуття. Доволі частими скаргами стають біль у животику та кашель. Лікувати сам кашель неправильно, бо він не є хворобою, а лише симптомом. Кашель – це реакція організму, який прагне звільнити горло від сторонніх речовин або слизу. Його можна послабити чи, навпаки, стимулювати. Все залежить від того, яке захворювання стало його причиною. Впливати на кашель необхідно після визначення його за звуком, присутності чи відсутності виділень після відкашлювання. Найчастіше причиною кашлю у дітей є застуда чи ГРВІ.

Види кашлю

Кашель поділяють на:

  • «Сухий» (або непродуктивний) – такий, що не супроводжується виділеннями;
  • «Вологий» (або продуктивний) – такий, що супроводжується виділеннями рідини або слизу.

Перебіг продуктивного кашлю характеризується зростаючими нападами, які припиняються після особливо сильного поштовху. Накопичення слизу відбувається в носоглотці за ніч, тому вранці спостерігається найбільш інтенсивне відкашлювання. Якщо під час такого кашлю у дитини закладений ніс – це симптом застуди. Якщо ж причиною слизу в горлі є його потрапляння із шлунка, то в такому випадку слід лікувати захворювання шлунково-кишкового тракту у малюка.

При сухому кашлі характер захворювання визначається за звуком. Гавкаючий, гучний кашель, який супроводжується болем у горлі чи грудях, є наслідком запалення гортані. Він такий гучний якраз через те, що подразнюється частина горла, яка відповідає за звук. Якщо такий кашель спостерігається з перших днів хвороби, то не треба зволікати з візитом до лікаря. Запалення гортані може призвести до набряку, а набряк може ускладнити дихання, особливо у немовлят.

Поверхневий неголосний кашель – ознака захворювання горла, а глибокий – симптом легеневих захворювань. Відрізнити їх один від одного легко: глибокий кашель супроводжується рухом грудної клітки, після якого малюк почуває себе дуже втомленим. Поверхневий – майже не помічається дитиною, він схожий на слабкі покашлювання. Якщо ж спостерігаються часті покашлювання – батькам необхідно звернутися до ЛОРа (оториноларинголога).

kashel-u-rebenka-ot-prostudy-02

Чим лікувати кашель у дитини з ГРВІ?

Відкашлювання може викликати у малечі неприємні та болісні відчуття. Хоча процес виведення шкідливих речовин з організму не можна уповільнювати, проте його можна полегшити для дитини за допомогою лікарських засобів чи ліків традиційної народної медицини. Якщо дитина застудилися і в неї виникли кашель та нежить, не треба одразу використовувати сильнодіючі препарати без консультації з педіатром. Лікування треба проводити м'якими методами, що не гальмують кашель у дитини, а прискорюють розрідження субстанції. Останнє сприяє виведенню інфекції з організму. Ринок медичних препаратів пропонує широкий асортимент засобів, які здатні допомогти дитині – чи при мокрому кашлі, чи при сухому.

kashel-u-rebenka-ot-prostudy-04

Відвари з лікарських трав і теплий чай значно прискорюють обмін речовин. Споживання великої кількості чистої води або чаю розріджує слиз, що призводить до зменшення кількості нападів кашлю та їх тривалості. Водночас із цим, ніс теж краще звільняється від виділень.

Малюк буде менше страждати від кашлю, якщо викупати його в теплій ванночці зі сталою комфортною температурою повітря у приміщенні. Цей метод найбільш ефективний при наявності у дитини кашлю без підвищення температури.

kashel-u-rebenka-ot-prostudy-05
kashel-u-rebenka-ot-prostudy-06

У кімнаті малечі необхідно підтримувати високий рівень вологості. Для цього потрібно у приміщенні поставити відкриту посудину з водою або ввімкнути спеціальний зволожувач повітря.

Розтирання тіла дитини стимулює обмін речовин в організмі, тому може призвести до зменшення температури тіла, якщо вона підвищилася.

kashel-u-rebenka-ot-prostudy-07
kashel-u-rebenka-ot-prostudy-08

Ефірні масла, особливо ялицеве, можна використовувати при розтираннях чи для прийому ванн. Добре допомагає у лікуванні кашлю проведення інгаляції з ефірними маслами: в інгалятор наливають масло, змішане перед цим з водою. Дихання розчином через інгалятор сприяє звільненню дихальних шляхів малюка.

Перша допомога при проявах симптомів застуди у дитини

Щоб ефективно лікувати застуду, треба не заважати природному перебігу хвороби. Він виглядає так: спочатку з'являється сухий кашель та підвищується температура тіла у дитини, потім спостерігається нежить і продуктивний («вологий») кашель. Температура без втручань швидко йде на спад, а нежить може зберігатися до двох тижнів. Гарячку не обов'язково усувати, якщо температура тіла не перевищує позначку 38 градусів. Щодо нежитю та кашлю – тут необхідно з розумом підійти до питання лікування. Якщо причиною появи цих симптомів є ГРВІ, то ця хвороба може спричинити ускладнення, на кшталт отиту. Молодим батькам необхідно отримати консультацію лікаря стосовно курсу лікування, особливо, якщо дитині ще не виповнився 1 рік. Застуда у немовлят (наприклад, 3-місячна дитина) протікає складніше, ніж у дитини 5 років. У лікаря-педіатра треба з’ясувати чим можна лікувати малюка, тому що використання засобів народною медицини може нашкодити дитині. Якщо ж малюк відмовляється від пиття, у нього спостерігається важке дихання, відсутні ознаки нежитю та реакції – потрібно негайно викликати швидку допомогу.

Для профілактики застуди у дітей необхідно їх загартовувати та годувати їжею, яка насичена вітамінами. Зазвичай малюки хворіють на ГРВІ у холодну пору року. Аби вберегти дитину від застуди, потрібно її тепло вдягати, стежити, щоб їжа не була холодною, а взуття не було мокрим.

Наскільки стаття була для Вас корисна

(No Ratings Yet)
Loading...

1 відгук додано

  1. Дуже гарно все описано. Мені наприклад подобаюця рекомендації які в казані в біографії….. Дуже добре що е такі біографії… ☺

Залиште відгук