Догляд за попою дитини при кропивниці, прищах та інших хворобах шкіри

uhod-za-popoy-rebenka-01

Пухкенький малюк із рожевими щічками й ідеальною шкірою, яку так і хочеться погладити – персонаж, дуже далекий від реальності. Але дізнаються про це батьки лише після того, як уперше побачать власного малюка. І тоненька шкіра, синюшні кулачки, ділянки на всьому тілі, що лущаться, здатні викликати в них шоковий стан. Такі страхи ще не досвідчених батьків найчастіше безпідставні, хоча й зрозумілі. Тому, насамперед, розберемося, що відбувається зі шкірою малечі в перший рік життя.

Особливості шкірного покриву немовлят

Народження – процес, який вивірено природою та медициною до найменших дрібниць.

Проте для новонародженої дитини він являє величезний стрес. Стан перших секунд поза материнською утробою навіть називають «родовим катарсисом», тобто очищенням і адаптацією до нових умов життя. Хвиля звуків, запахів, світла й тактильних відчуттів накриває дитя, яке за 9 місяців звикло до тиші, 100% вологості та спокійного розвитку в абсолютній темряві.

Після народження змінюється все: різко зменшується вологість і температура; шкірний покрив атакують тисячі мікроорганізмів; на малюка починають впливати ультрафіолет і механічні подразники. Дуже ніжний дитячий епідерміс повільно адаптується до нових умов, тому у відповідь на зовнішні подразники у новонароджених між пальчиками, на голові, сідничках з'являються прищики, кропивниця, пітниця, попрілості. Завдання матері в такому разі – забезпечити необхідний догляд малюку та комфортні умови життя.

uhod-za-popoy-rebenka-02

Види проблем зі шкірою у новонароджених

Майже 100% батьків у перші місяці життя немовляти зіштовхуються з проблемою лущення шкіри. Суха шкіра на сідничках у дитини спричиняє дискомфорт під час носіння підгузників, а ділянки на голові, що лущаться, утворюють щільні скоринки. Обидва явища не наносять шкоди малюку, але вимагають особливого догляду.

Зволожувачі повітря, купання в теплій воді без мила та зручний одяг із бавовни без швів – засоби, що допоможуть епідермісу звикнути до нових умов та «навчитися» підтримувати водний баланс в стабільності .

Пітниця на сідничках і голівці в дитини – одна з найпоширеніших проблем. Вона виникає через перегрівання тіла немовлят, але також може бути сигналом появи проблем з дихальною функцією шкіри. Висип, що має дрібні рясні червоні прищики та пухирці, які можуть зливатися й утворювати мокрі вогнища, викликати відчуття печіння, свербіж у місцях дотику з одягом – перші симптоми пітниці. Рекомендації педіатрів щодо лікування – контроль за гігієнічним станом шкіри хворого та усунення причин розвитку висипу. Необхідно регулярно купати дитину, одягати відповідно до погодних умов, обробляти уражені ділянки спеціальними засобами, що підсушують шкіру.

Кропивниця у немовлят на сідничках – це висип алергічного характеру, який з’являється раптово й так само швидко зникає. Розпізнати кропивницю серед інших висипів у дитини можна за пухирцями порцеляново-білого чи рожевого кольору. Кропивниця викликає свербіж та появу набряку у дітей. Висип на сідничках у немовлят має велику площу, спостерігається велика кількість прищів, що можуть формувати кільцеподібні плями.

За умови розвитку гострої форми захворювання в дитини підвищується температура, з'являється нудота, блювота, запаморочення, сонливість. У разі появи таких симптомів треба негайно викликати швидку допомогу для огляду та призначення лікування. А під час очікування лікаря можна дати малюку будь-який антигістамінний препарат.

Попрілості – ще один вид хвороби шкіри. Найчастіше вони виникають через носіння неправильно підібраних підгузків або недотримання правил гігієни. Червоні плями на сідничках у дитини з'являються там, де шкіра контактує з виділеннями. Якщо причиною є механічне подразнення, то під ураження потрапляють ніжки та куприк. Уникнути проблем допомагають повітряні ванни та дотримання правил догляду за немовлям.

Якщо проігнорувати перші ознаки попрілості, на статевих органах і сідничках будуть з'являтися пухирці та мокрі ділянки (вогнища). А нові ранки будуть інфікуватися бактеріями, що викличе появу неприємного запаху.

uhod-za-popoy-rebenka-03

Як запобігти розвитку шкірних захворювань та як їх лікувати?

Точний діагноз малюкові може поставити лише фахівець, відрізнити за фото різні види прищиків на сідничках у дитини неможливо. Лікар допоможе як розібратися у причинах розвитку висипу, і призначить адекватне лікування.

Якщо проігнорувати консультацію через недовіру до дільничного педіатра, можна значно нашкодити немовляті. У разі відсутності лікування дерматит перейде до хронічної форми, а виразки, ранки з гноєм на сідничках у дитини інфікуватимуться бактеріями. Вилікувати малюка та відновити місцевий імунітет у такому випадку неможливо без застосування антибіотиків й імуномодуляторів. Виходить, що небажання застосовувати медпрепарати в малих дозах призводить до того, що потым доводиться збільшувати цю дозу в декілька разів.

Тому не можна лікувати хвороби шкіри, що проявляються на сідничках у дитини, народними засобами! Відвари, мазі, бовтанки повинен призначати лише лікар, який буде нести відповідальність за результати лікування.

 

КРЕМ-СПРЕЙ ВІД ОПРІЛОСТЕЙ ПІД ПІДГУЗНИК
Де придбати цей товар?

Ви можете придбати цей товар в офіційному інтернет-магазині Халіку

ЦЕЙ ПРОДУКТ ВИ МОЖЕТЕ ЗНАЙТИ
В аптеках вашого міста

На мапі відмічено усі аптеки, в асортименті котрих є даний товар Халіку.

Наскільки стаття була для Вас корисна

(No Ratings Yet)
Loading...

немає відгуків

Залиште відгук