Дисбактеріоз після антибіотиків у дитини. Підвищуємо імунітет та харчуємося правильно

pischevarenie-u-detey-01

У новонароджених, на відміну від дорослих, ще не зовсім налагоджена робота кишкового тракту. Внаслідок того, що переважна їжа дитини – це грудне молоко, розвиток та розмноження бактерій, які відповідають за процес травлення, у них тільки починається. Серед бактерій, що живуть всередині людського організму, є корисні та шкідливі. Щоб припинити дію останніх використовуються антибіотики. Проте після антибіотиків у дитини може розвинутись дисбактеріоз. Дисбактеріозом називають порушення рівноваги кишкової мікрофлори переважно через прийом антибіотиків. У дитини робота організму порушується після вживання цих препаратів, тому спостерігаються такі прояви, як пронос, закреп, слабкість, порушення сну, втрата апетиту. Це ніяк не означає, що приймати ліки, призначені лікарем, не потрібно. Антибіотики використовуються як препарат для боротьби із шкідливими для організму бактеріями, у тому числі при лікуванні новонароджених. Негативним чинником є те, що дія цих медикаментів направлена на усі мікроорганізми людини, як на патогенні, так і на корисні. Тому необхідно знати, як підняти імунітет дитині після прийому антибіотиків та відновити мікрофлору кишечника.

Симптоматика дисбактеріозу

Ознаки появи дисбактеріозу можна помітити одразу. Проте їх легко сплутати з проявами інших хвороб, бо симптоми більшості захворювань шлунка подібні до проявів дисбактеріозу. Правильний діагноз зможе поставити лише лікар – індивідуально. Але розрізняють загальні симптоми дисбактеріозу, що притаманні хворим:

Поява проносу чи закрепу у малюка;

Здуття живота, біль, бурчання, відчуття розпирання, відчуття важкості, метеоризм;

Їжа, яку дитина спожила, до кінця не перетравлюється. Це можна помітити по випорожненнях – залишаються неперетравлені грудочки або слиз;

Малеча відчуває нудоту. Інколи може виникати блювання;

З’являються проблеми зі шкірою: спостерігаються висипи, почервоніння та лущення;

Підвищена втомлюваність та загальна слабкість організму. Це проявляється через кровоточивість ясен дитини, ламкість волосся та нігтів;

У малюка неприємний запах із рота, випорожнення також різко та неприємно пахнуть;

Язик дитини вкритий нальотом світло-сірого або білого кольору. На зубах наліт має більш темний колір;

Поганий апетит.

Якщо дисбактеріоз є наслідком вірусного захворювання, то перебіг його буде мати вказані ознаки разом з симптомами супутньої хвороби.

sick-baby

Ще декілька слів про дисбактеріоз

Окрім прийому антибіотиків, причиною виникнення дисбактеріозу у дитини може бути неправильне харчування або порушення функції імунітету. Це захворювання виникає в результаті зміни складу мікрофлори кишечника. Тому самостійно не можна призначати препарати для лікування. Обов’язково потрібно отримати консультацію лікаря. Розрізняють такі причини виникнення дисбактеріозу:

02-pischevarenie-u-detey

Загальна недорозвиненість організму. Цей фактор виникнення хвороби притаманний слабким (чи недоношеним) немовлятам, у яких ще не повністю сформована мікрофлора шлунково-кишкового тракту (ШКТ);

Порушення раціону дитини також може спричинити дисбактеріоз. Сюди відноситься неправильний прикорм, рання відмова від грудного молока, дитяча суміш, що не підходить малюку. Дисбактеріоз може виникнути і в результаті алергічної реакції;

03-pischevarenie-u-detey
04-pischevarenie-u-detey

Потрапляння патогенних мікробів до кишечника через існуючу інфекційну хворобу. Ця причина характерна для дітей віком від 2 років;

Забруднена питна вода. Організм малечі вразливий до бактерій навколишнього світу, тому дисбаланс мікрофлори ШКТ можуть спричинити як ліки, так і неправильна їжа або забруднена питна вода з крану.

05-pischevarenie-u-detey

Методи лікування

Процес лікування дисбактеріозу – виконання комплексу заходів. Це прийом необхідних медикаментів та дотримання спеціальної дієти. Слід зауважити, що лікування дітей різного віку відбувається по-різному. Для новонароджених схема терапії буде іншою, ніж для дитини віком від 1 року, тому що мікрофлора немовляти ще нерозвинена. Перед початком визначення курсу лікування, хворий повинен пройти деякі обов’язкові дослідження, які призначає лікар.

 

Для стимуляції роботи ШКТ немовлят призначають пребіотики – неперетравлювані компоненти їжі, що пришвидшують роботу шлунка та кишківника. Для відновлення мікрофлори кишечника у дитини після вживання антибіотиків, використовують пробіотики. Це речовини, що складаються з живих організмів, які нормалізують (коригують) склад мікрофлори у людини. Після потрапляння в організм дитини еубіотиків, починається процес розмноження корисних бактерій. Використання таких препаратів – вимушена необхідність для малюка, щоб відновити мікрофлору кишечника після прийому антибіотиків.

06-pischevarenie-u-detey

Профілактичні дії та догляд за хворим

Під час нормалізації складу мікрофлори кишківника після вживання антибіотиків, тобто лікування дисбактеріозу, дитині треба створити необхідні умови. З ростом дитячого організму зростає й кількість їжі, яку малюк потребує. Якщо хвора на дисбактеріоз дитина харчується за рахунок прикорму, то під час лікування необхідно повернутися на годування грудним молоком. Для тих малюків, які вживають тверду їжу, перевагу слід віддати кисломолочним продуктам, крупам, м’яким фруктам. Важливими чинниками при лікуванні також є дотримання режиму та спокійна обстановка.

Наскільки стаття була для Вас корисна

(No Ratings Yet)
Loading...

немає відгуків

Залиште відгук