Діарея у дитини. Лікування діареї у дітей

ponos-u-rebenka-01

Одним з найпоширеніших захворювань дітей різного віку є діарея (пронос). Навіть найакуратніші люди стикалися з ним. Діти досить схильні до цього захворювання, оскільки під час гри люблять брати до рота іграшки або наспіх перекушують на вулиці або в школі, не помивши руки. Тому, кожна мама повинна знати, чим зупинити діарею у дитини. Цьому присвячена стаття, але спочатку розберемося в причинах і симптомах.  

 

Симптоми гострої діареї у дитини

Захисні функції кишечника у дітей, особливо грудного віку, ще повністю не сформувалися.  Нешкідливі для дорослих бактерії і мікроби можуть викликати дуже сильний кишковий розлад у немовлят. Інфекція в дитячому організмі розвивається стрімко. Першими симптомами є гострі болі в животі, які проявляються голосним плачем і стуком ніжок. Далі з'являється пронос, який може мати вкраплення зелені, слизу або крові. В особливо тяжких випадках інфекції може підвищуватися температура.  

Prostuda-u-grudnogo-rebenka-02

Причини виникнення розладу кишечнику

Залежно від причин, що викликали розлад кишечнику, діарея поділяється на:

 • Інфекційну - викликана різними вірусами і бактеріями (дизентерія, сальмонельоз, токсикоінфекція та інше). У зимову пору року саме цей різновид розладу і є домінуючим. Період інкубації триває до декількох днів і проявляється блювотою, проносом, лихоманкою, м'язовими і головними болями.  Захворювання триває близько тижня. Що дати дитині при діареї інфекційного характеру, прописує лікар після обстеження і лабораторних аналізів.  
 • Харчову - виникає внаслідок порушення режиму харчування малюка протягом тривалого періоду, поганого раціону, алергії на їжу і медикаментозні препарати.  
 • Диспепсичні - внаслідок порушення нормального процесу травлення, викликаного недостатньою секрецією шлунка, печінки, підшлункової залози та тонкої кишки.
 • Токсичну - діарея у дитини є симптомом ниркової недостатності або отруєння хімічними препаратами.
 • Медикаментозну - внаслідок розвитку дисбактеріозу під час вживання антибіотиків.
 • Неврогенну - як наслідок страху, стресу, хвилювання, депресії та інших невротичних проявів.  
ponos-u-rebenka-02

Що робити при діареї у дитини

Лікування гострої діареї у дітей проходить лише під наглядом лікаря-педіатра і ґрунтується на результатах обстеження для виявлення причини захворювання. До приходу лікаря мами повинні знати, що робити, якщо у дитини діарея і як грамотно допомогти дитині. Ось кілька рекомендацій:

 • Під час хвороби дитина втрачає багато рідини, яку треба заповнювати, щоб не виникло зневоднення. Лікування діареї у дітей обов'язково пов'язане з великою кількістю напоїв, у тому числі і сольовими розчинами. Якщо дитина зовсім маленька і не п'є з пляшки, матуся повинна поїти її з ложечки. Поїти слід часто і потроху, оскільки малі дози рідин не так сильно провокують блювотний рефлекс. Коли у дитини діарея, чим лікувати, визначає лікар, однак батьки повинні стежити за своєчасним поповненням рідини і необхідних солей.  
 • Нав'язлива реклама розповідає нам, як зупинити діарею у дитини за допомогою адсорбентів, проте варто пам'ятати, що їх можна застосовувати, як один з елементів терапії. Вони вбирають токсини, але не знищують патогенну мікрофлору. Тому, поряд з ними треба вживати  ліки, призначені лікарем.
 •  Навіть якщо дитина блює, її треба годувати. Невеликі порції мають мінімальний ризик бути викинутими шлунком. Якщо малюк на грудному вигодовуванні, його слід частіше прикладати до грудей. Дітки на штучному вигодовуванні також потребують частого харчування. Для підвищення захисних функцій кишечника і заповнення «хороших бактерій» фахівці рекомендують споживати дитячі пробіотики.  
suhoy-kashel-u-rebenka-04

Як вилікувати діарею у дитини

Чим лікувати діарею у дітей, призначає лікар залежно від причин, що викликала таку гостру реакцію. Ні в якому разі не починайте давати грудній дитині будь-які антибіотики.  Здебільшого, препарати для дорослих протипоказані при лікуванні маленьких діточок.  Немовлята можуть не витримати доросле дозування, і реакція організму може бути непередбачуваною. Обов'язково викличте лікаря, а до його приїзду намагайтеся забезпечити часте пиття чистої води.

 

ponos-u-rebenka-03

Як захистити малюка від розладів та інфекцій

Як відомо, попередити хворобу легше, ніж лікувати. Любляча матуся повинна знати не тільки, як лікувати діарею у дітей, а й як не допустити захворювання. Педіатри дають кілька рекомендацій:

 • Обов'язково стежте за чистотою дитячого посуду. Важливо, щоб він завжди був сухим, оскільки у волозі найчастіше і найбільше накопичуються шкідливі бактерії, які потім і потрапляють в слабкий дитячий організм.
 • Не треба переливати харчування малюка з одних ємностей в інші. До сучасного молоковідсосу пристиковується пляшечка, що перешкоджає попаданню бактерій ззовні.
 • Батькам, бабусям, діткам й іншим забороняється облизувати пустушки, ложечки і посуд грудничка. У роті містяться безліч бактерій, які викликають не тільки миттєвий розлад, але і тривалі хронічні захворювання, такі як гастрит, виразка і карієс. Пустушку, що впала, слід обмити водою, але ні в якому разі не облизнути.  

Дотримуючись простих правил особистої гігієни, мами будуть дуже рідко замислюватися над тим, чим лікувати діарею у дитини.

 

Наскільки стаття була для Вас корисна

(No Ratings Yet)
Loading...

немає відгуків

Залиште відгук