Чому дитина важко дихає та кашляє. Причини та лікування

rebenok-tiazhelo-dishit-01

Молодим батькам буває важко зрозуміти чого хоче зовсім маленька дитина, та який у неї стан. Складність полягає в тому, що малеча не може нічого сказати. Аби дізнатися, матусі доводиться прислухатися до найменших змін дихання (сопіння, хрипів).

Якщо звернути увагу, то можна помітити, що дитина дихає повільніше, коли вона розслаблена, швидше – коли схвильована.

За диханням малюка можна спостерігати під час його сну: груди піднімаються й опускаються, а подих може припинитися на кілька секунд. Проте це не є підставою для хвилювання. Новонароджена дитина часто затримує дихання впродовж 5-10 секунд, а потім знову починає спокійно дихати.

 

rebenok-tiazhelo-dishit-02

Якщо малеча важко дихає – це причина тривоги. Ознаки такого дихання: за хвилину дитина робить більше, ніж 60 вдихів; чутно постійне «рохкання»; груди тягне з кожним вдихом; спостерігається зупинка дихання більш, ніж на 10 секунд за раз. У разі появи цих симптомів, потрібно негайно звернутися до лікаря. Тільки фахівець зможе правильно визначити причину важкого дихання та призначити лікування.

Дихання новонароджених малюків має нерегулярний характер: чергується від швидкого до повільного з випадковими паузами. Якщо дихання дитини має так звані «шуми», що супроводжуються свистом, хрипом, на такі звуки необхідно звернути увагу.

Через особливості органів дихання та звуків, що супроводжуються під час цього, виявити хрипи у дорослого набагато простіше, ніж у малечі.

Коли разом з важким диханням у малюка спостерігаються напади хрипів, свисту на вдиху, потрібно негайно викликати швидку медичну допомогу.

Хрипи у дитини можуть спричинятися через звуження гортані. Цей дуже небезпечний для всіх дітей симптом, що має різні ступені, носить назву ларингіт. Захворювання пов'язане найчастіше із застудою та обумовлює запалення слизових оболонок гортані. Через те, що гортань дитини значною мірою ще не сформована, вона може легко звужуватися під час спазму. А це заважатиме малюкові глибоко вдихати повітря.

 

rebenok-tiazhelo-dishit-03

Проте не завжди хрипи це симптом небезпечної хвороби. Найчастіше причиною задишки (ускладнене дихання) є закладений ніс. Слиз, що виділяється з носа дитини, може потрапляти до гортані та заважати їй дихати. Симптоми помітні навіть у немовлят – це рохкання під час годування. Для полегшення дихання необхідно звільнити ніс малечі від надмірної кількості слизу, що накопичився.

Симптоми, за наявності яких лікувати малечу обов’язково:

rebenok-tiazhelo-dishit-04

Дитина важко дихає і кашляє. Слід негайно викликати лікаря. Він зможе послухати малюка та розпізнати характер дихання. Якщо дитина кашляє і важко дихає – це може бути проявом звичайного ГРВІ. А в деяких випадках батьки можуть почути звуки булькання та хрипи у грудях малюка самостійно. Характерними ознаками ГРВІ є нежить та підвищена температура.

Сипле дихання та гавкаючий кашель. Такі симптоми означають розвиток ларингіту. Загострення хвороби відбувається переважно вночі. Аби уникнути набряку гортані, що дуже небезпечно для немовлят, потрібно негайно викликати лікаря. Паралельно, за допомогою небулайзера (інгалятора) необхідно ввести малюку спеціальний фізіологічний розчин. Таку терапію проводять згідно з інструкцією до приладу.

rebenok-tiazhelo-dishit-05
rebenok-tiazhelo-dishit-06

Неоднаковий вдих і видих. Якщо у дитини спостерігаються такі ознаки, тобто малюк задихається, йому важко зробити повний вдих, тоді слід терміново звернутися до лікаря.

 

Основні причини виникнення ларингіту у дітей:

  •  віруси. Головною причиною виникнення ларингіту є локалізація інфекцій, насамперед, в дихальних шляхах і гортані;
  • алергія. Якщо малюк схильний до алергії, то при впливу на нього сильного алергену може спостерігатися набряк гортані;
  • вроджені аномаліїВони можуть проявитися, якщо під час вагітності стався генетичний збій;
  • спреї для лікування закладеного носа. Необхідно пам'ятати, що застосування різноманітних «прискалок» дітям до 3-ох років категорично заборонено, бо це може спричинити спазм гортані.
rebenok-tiazhelo-dishit-07

Дитина має важке носове дихання? Головне – не лякатися, дотримуватися викладених рекомендацій, обов’язково звернутися до лікаря, і тоді малюк буде здоровим!

Якщо дитина захворіла, у неї не дихає ніс, не треба хвилюватися. Хворобу можна вилікувати і малюк одужає. Для профілактики матусям необхідно зміцнювати імунітет дитини: часто робити прогулянки на свіжому повітрі, берегти себе та дитину від стресу.

Наскільки стаття була для Вас корисна

(1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

немає відгуків

Залиште відгук