Чи потрібно збивати температуру у дитини якщо відмітка градусника показує 37, 38, 38.5 С?

temperatura-37-38-01

До нормальної відносять температуру тіла 36.6 ° (у пахвовій западині). Відхилення від норми часто змушує маму і тата хвилюватися про здоров'я чада. Батьки не повинні забувати, що підвищена температура - ознака інфекції, з якою організм намагається впоратися. Діти неоднаково реагують на зміну температури тіла. Тому, одні можуть вести себе активно, мати хороший апетит, а інші - виглядати млявими, погано спати і їсти. Чи потрібно збивати температуру у дитини, коли необхідно це робити - далі в статті.  

Субфебрильна температура

При перевищенні на термометрі позначки 37, питання, «що робити?» - перша реакція мам. Збивати температуру дитині чи спершу поспостерігати за нею? Субфебрильна температура (37.1-38.0 °) - сигнал про розвиток запального процесу. На нього батьки повинні реагувати одразу ж. Головне завдання - максимальна допомога організму у втраті тепла. Досягти мети можна шляхом забезпечення оптимальних показників повітря в кімнаті (вологість) і за рахунок частого пиття. Чи потрібно збивати температуру 37, 37.5, 37.7 у дитини? Слід пам'ятати, що вона не несе небезпеки здоров'ю, тому вдаватися до додаткових заходів немає необхідності. Адже визначення діагнозу хвороби при додаткових скаргах пацієнта і показнику 36.6 буде складніше.  

kak-sbit-temperaturu-rebenky-03

Фебрильна температура

Чи треба збивати температуру 38.5 у дитини? Подібна ситуація вимагає від батьків не лише створення сприятливого мікроклімату, вживання достатньої кількості рідини, а й використання ліків. Фебрильна температура (38.0-39.0 °) часто погано переноситься дитячим організмом у віці 4-х років (38.0 °), школярами (38.5 °). Підвищення градусу до таких показників може викликати у дитини фебрильні судоми. Вони - результат підвищеної чутливості організму до зміни температури в бік збільшення вище норми.

Можуть з'являтися у дітей до 1 року життя при різкому температурному стрибку. Якщо малюк схильний до судом на тлі підвищеної температури, то реагувати на її зміну батьки повинні після появи позначки 37 на термометрі. Коли жар мама помітила під час сну малюка, то до прийняття будь-яких заходів, необхідно оцінити його загальний стан. Якщо дитина не вередує, сон нормальний, спокійний - немає необхідності будити і перевіряти позначку градусника. Коли малюк пхикає і не може заснути, така поведінка може свідчити про проблеми. Тому, якщо у мами виникає питання, чи треба збивати температуру у сплячої дитину, то відповідь - ні (за умови, що такий фактор не турбує дитя). Оптимальним варіантом буде поставити термометр до укладання дитини в ліжко. Якщо дитина погано переносить жар, перед сном краще застосувати засіб, що допоможе його знизити..

vysokaya-temperatura-38-39-00

Збивати чи ні?

Жар свідчить про здорову реакцію організму на інфекцію. Так імунітет реагує на вірус.  Тому панікувати і відразу давати ліки не варто. Такі заходи можуть спровокувати зниження захисту організму.  Чи збивату температуру 38.3 у дитини, якщо загальний стан задовільний? Краще почекати, поки показник не перевищить позначку 38.5,  або його стан не погіршиться. Ухвалення рішення щодо питання, чи збивати температуру 38 у дитини, здебільшого залежить від його поведінки.  Якщо стан малюка досить бадьорий, він не відмовляється їсти - знижувати її немає необхідності. Вдаватися до застосування препаратів слід при погіршенні самопочуття.  

shutterstock_184137083

У чому загроза?

Висока температура у дітей - ознака ряду хвороб, які батьки не можуть визначити самостійно. Тому, коли у дитини вона досягає 38, супроводжується болями, блювотою або проносом, то питання «збивати чи ні» - не головне.  Потрібно одразу звернутися за лікарською допомогою. Втрата рідини внаслідок таких симптомів здатна спровокувати зневоднення. Чи можна збивати температуру 38 у дитини, якщо їй ще немає року, медпрепаратами, яку форму вибрати - відповіді здатний дати лише кваліфікований фахівець. Тому, при виникненні сумнівів, мама або тато повинні проконсультуватися з лікарем. Якщо висока температура у дитини протягом 5 днів не знижується - це також привід звернутися до лікаря.  

uhod-za-popoy-rebenka-01

Загальні рекомендації

До відвідування педіатра можна допомогти чаду впоратися з жаром:

  • своєчасно провітрювати приміщення;  
  • уникати протягів у кімнаті;  
  • виконувати вологе прибирання (1 р / день);
  • НЕ вкутувати надмірно, що захистить тіло від перегріву;
  • давати необхідну кількість рідини;
  • не купати в гарячій воді;
  • якщо малюк спітнів, потрібно вчасно змінити одяг;  
  • не можна застосовувати лід для охолодження тіла;
  • спостерігати за дитиною.  

При виникненні додаткових симптомів (біль, блювота і подібне) необхідно викликати швидку.

 

Наскільки стаття була для Вас корисна

(3 votes, average: 3,67 out of 5)
Loading...

немає відгуків

Залиште відгук