Червоне горло у дітей: причини, лікування, профілактика

krasnoe-gorlo-00

Червоне горло у дитини – симптом, що потребує негайного звернення до лікаря, чи не є ознакою серйозної хвороби? Молоді матусі лікують почервоніння горла шарфом і теплим чаєм, зрідка – полосканням. Але іноді дарма дають препарати для лікування саме горла, тому що червоне горло у дитини може бути як симптомом небезпечної для життя хвороби, так і легкого захворювання. Визначити серйозність недуги можна за сукупністю ознак, що супроводжують почервоніння.

Основні причини почервоніння горла

Вирішувати, який метод лікування червоного горла у малюка потрібно застосовувати, необхідно лише після з’ясування характеру хвороби. Почервоніння горла у дитини може бути ознакою інфекційного захворювання.

Фарингіт гострий – захворювання, головним симптомом якого є сильне почервоніння слизової оболонки горла, що характеризується наявністю червоних цяток. Вони з'являються на задній стінці глотки, на піднебінні, бічних стінках та піднебінних дугах. Якщо у дитини спостерігаються симптоми, такі як біль у горлі, відчуття дряпання, біль при ковтанні, то можна діагностувати фарингіт.

ГРЗ (гостре респіраторне захворювання), краснуха, вітряна віспа, кір, або дифтерія викликають почервоніння горла. Під час грипу горло теж стає червоним, так само, як і при тяжкій застуді. Іншими симптомами ГРВІ є підвищена температура та нежить, а ГРЗ можна визначити по болю у м'язах, загальній млявості малюка, сильному потовиділенню. У підлітковому віці діти можуть непритомніти.

Ангіна, й інші бактеріальні інфекції теж характеризуються почервонінням горла у дитини, особливо в області задньої стінки. Це поширене захворювання, що супроводжується гарячкою. Проте слід пам’ятати, що кожне бактеріальне захворювання має свої особливі симптоми. Ангіна супроводжується почервонінням горла, головним болем, слабкістю, неприємними відчуттями у м'язах, підвищеною температурою та больовими відчуттями в горлі.

Під час загострень деяких хвороб шлунково-кишкового тракту горло також набуває червоного кольору, як, наприклад, при хронічному гастродуоденіті. Ознаки захворювання шлунково-кишкового тракту легко визначити за тим, що у дитини відсутній апетит, спостерігаються нудота, підвищена температура тіла, хворобливі відчуття в зоні живота.

Малюки, у яких почали різатися зубки, мають ослаблений імунітет. Тому в них теж спостерігається такий симптом, як червоне горло. Поява зубів супроводжується підвищеною температурою, проносом і хворобливими відчуттями.

Почервоніння горла внаслідок алергічної реакції. Дитину необхідно обстежити у лікаря на присутність алергії, а батьки повинні ізолювати малюка від подразників.

Споживання холодної їжі або напоїв у великій кількості (або великими порціями), викликає переохолодження слизової горла. Як наслідок може виникнути подразнення, почервоніння та запалення.

Дихати забрудненим повітрям для дітей вкрай шкідливо. Тому, якщо дитяча кімната знаходиться неподалік від джерела забруднення повітря, чи батьки палять в приміщенні, то горло малюка теж може почервоніти.

Коли дитина безперервно плаче та голосно кричить впродовж довгого часу, це напружує її горло, що призводить до почервоніння. Найкращим лікуванням тут стане усунення причин, які турбують дитину, тобто необхідно заспокоїти малюка.

krasnoe-gorlo-02

Лікування горла у дітей

Різні хвороби вимагають різних підходів та методів лікування. Аптеки пропонують широкий асортимент лікарських препаратів, що допомагають усунути почервоніння та біль у горлі. Як лікувати червоне горло у дитини найбільш ефективно, та які препарати використовувати для усунення певної хвороби, повинен пояснити лікар-фахівець.

krasnoe-gorlo-03

Відвари з лікарських трав допоможуть хворим на ГРВІ чи при боротьбі з бактеріальними захворюваннями. Аптекарську ромашку заливають окропом і настоюють упродовж п'ятнадцяти-двадцяти хвилин. Такий настій дають дитині для полоскання горла, якщо вона вже вміє самостійно робити цю процедуру. Немовлятам, яким виповнився лише рік, дають пити відвар у кількості 3-х ложок на добу. Якщо ж малюк пробує настій вперше, то краще почати з половини чайної ложки.

Також хворе горло можна змастити евкаліптовим маслом або маслом обліпихи. Наносити масло необхідно за допомогою попередньо змоченого у маслі спеціального марлевого тампону. Такий спосіб лікування підійде, якщо у дитини немає алергії на лікувальний засіб. Для того, щоб перевірити наявність алергічної реакції, достатньо намазати шкіру малечі невеликою кількістю масла. Якщо ділянка шкіри не почервоніє, то алергія відсутня. Для дітей старшого віку підійде розчин Люголя (як для змащування слизової горла, так і для полоскання).

krasnoe-gorlo-04
krasnoe-gorlo-05

Щоб лікувати червоне горло у дітей від 2 років можуть бути використані спеціальні спреї та аерозолі. Засіб треба вибирати уважно, а розпилювати препарат краще не безпосередньо в горло, а у щоки. Застосовувати аерозоль необхідно після їжі.

Для того, щоб зняти симптом почервоніння слизової горла, коли дитина хворіє на застуду, можна використати спеціальні льодяники. Проте таким чином лікувати горло дитині до одного року не можна, тому що вона ще не здатна смоктати цукерку. Через це існує ризик того, що малюк вдавиться.

krasnoe-gorlo-06
krasnoe-gorlo-07

Якщо захворювання вже набуло запущеної форми, то необхідно застосовувати антибіотики. Робити це необхідно лише після консультації з лікарем та всебічного обстеження дитини. Антибіотики випускаються у різних формах, але для малюків найзручніше вживання у формі порошку. Останній можна додати до їжі або до напою.

Наскільки стаття була для Вас корисна

(No Ratings Yet)
Loading...

немає відгуків

Залиште відгук