Болить горло у дитини 1 року. Розпізнаємо біль та лікуємо малечу

kak-lechit-gorlo-godovalomu-01

Застуда належить до одного з найпоширеніших дитячих захворювань. Кашель і біль у горлі – перші симптоми застуди. Дитина у віці 1 року ще не може самостійно пояснити, що саме його турбує. Тому молоді мама й тато не знають, чим лікувати горло дитині. За низкою ознак можна визначити біль у горлі, що турбує дитину. Окрім виявлення симптомів необхідно дізнатися також причину , через яку вони виникли, та знати методи боротьби з ними. Здебільшого, недосвідчені батьки керуються емоціями, тому втрачають дорогоцінний час, а це сприяє занедбанню хвороби.

Як розпізнати біль у горлі в дитини:

  • запалення викликає гарячку – різке підвищення температури тіла через розвиток запального процесу в горлі;
  • біль при ковтанні. Якщо помітні труднощі під час вживання їжі або пиття, тоді дитину турбує біль у горлі;
  • втрата апетиту. Діти втрачають апетит і не приймають їжу. Це знижує імунітет і послаблює організм, не дозволяючи йому повноцінно боротися з недугою;
  • почервоніння горла та поява виразок на його стінках. Запалення є головною причиною виникнення кашлю, а згодом і подразнення слизової горла, появи ран і виразок;
  • кашель і хрипи під час дихання – це симптоми, що свідчать про занедбану застуду. За умови утворення мокротиння, що посилює погане самопочуття дитини, це може призвести до сильного болю в горлі.

 

Одна з поширених причин виникнення болю в горлі — переохолодження. Це характерно для зимового періоду. В однорічної дитини ще досить слабка терморегуляція. Через вдихання холодного повітря знижується температура в ротовій порожнині, що провокує появу почервоніння слизової оболонки горла та призводить до її запалення.

Подібні ознаки й максимальна турбота про малечу в зимовий період, допоможуть батькам визначити наявність болю в горлі дитини та стануть орієнтиром для подальшого вибору способів лікування хвороби. Перед початком лікування дитини у віці 1 року, необхідно отримати консультацію лікаря, а вже потім купувати в аптеці препарати від болю в горлі, що усувають больовий симптом і неприємні відчуття. За поведінкою малюка під час приймання їжі або пиття можна визначити ступінь болю, який його турбує. У якості показників рівня больових відчуттів стануть відмова дитинки вживати їжу та плач. За таких умов необхідно викликати лікаря або швидку допомогу. Ознайомившись із ситуацією, фахівець зможе підібрати препарати, що полегшать страждання малюка. Якщо дитина відчуває дискомфорт і не в змозі приймати їжу, необхідно давати їй багато пити. Це може бути теплий трав’яний чай, тепле молоко або чиста вода. Такі прості дії здатні зменшити больові відчуття, позбавити від ускладнень, а також допомогти вилікувати хворе горло дитини.

Полегшення стану зовсім не означає, що дитина здорова та вже не хворіє. Це дає батькам час, аби проконсультуватися з фахівцем щодо вибору найкращого препарату для лікування та його дозування. Не варто відмовлятися від медикаментозного лікування з огляду на вік дитини. Сучасний асортимент ліків – це доступні та якісні препарати, що можна приймати й зовсім маленьким пацієнтам.

kak-lechit-gorlo-godovalomu-02

Що робити, якщо в однорічної дитини болить горло

Чим лікувати хворе горло дитині у віці 1 року? Насамперед треба визначити причину виникнення запалення. Якщо почервоніння з’явилося через вірусну інфекцію, тоді неприємні відчуття в горлі є лише наслідком. У такому разі важливо подолати вірус і позбутися всіх побічних ефектів. Що стосується кашлю, то він належить до супутніх симптомів. Діяти необхідно згідно з призначенням лікаря. Вирішальною складовою, що впливає на швидкість одужання, є дитячий імунітет. Оскільки через запалення горла захисна дія організму однорічної дитини послаблюється, оптимальним і дієвим варіантом є зміцнення імунної системи.

Нижче наведено кілька простих, проте дієвих порад щодо догляду за дітьми. Вони допоможуть полегшити больові відчуття в горлі дитини 1 року:

  • необхідно забезпечити комфортну температуру в приміщенні, де спить дитина;
  • рідина для пиття повинна мати оптимальну температуру. Поїти дитину потрібно якомога частіше;
  • вживати медичні препарати можна лише за призначенням лікаря. Самостійно призначати ліки, а також комбінувати їх між собою не можна;
  • треба спостерігати за змінами в поведінці, за динамікою больових відчуттів у горлі однорічної дитини. Це допоможе визначити дієвість вжитих заходів;
  • фахівці радять проводити фізіотерапевтичні процедури. Проте батькам треба бути уважними щодо їхнього застосування через те, що не всі діти можуть переносити ці процедури. Перед початком використання такого методу лікування потрібно отримати консультацію лікаря.

Керуючись переліченими порадами, батьки здатні допомогти своїм дітям подолати хворобу та позбутися неприємних больових відчуттів. А це дозволить малюкові насолоджуватися прекрасними моментами життя поруч із мамою та татом.

Хворобу легше попередити, ніж потім використовувати ліки від горла маленьким дітям. Догляд за дитиною – це одночасне виконання багатьох завдань. Перед виходом із дому мами повинні приділити особливу увагу одягу дитини. Малюка потрібно одягати з огляду на температуру за вікном, аби прогулянка приносила лише радість.

 

Наскільки стаття була для Вас корисна

(2 votes, average: 1,00 out of 5)
Loading...

немає відгуків

Залиште відгук